Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Online supermarket Pieter Pot stráca pôdu pod nohami

Zakladatelia bezobalového online supermarketu Pieter Pot predali svoju spoločnosť kvôli finančným problémom. Nový majiteľ varuje veriteľov pred hroziacim bankrotom.

Online supermarket Pieter Pot stráca pôdu pod nohami

Bezobalový online supermarket

Rotterdamský startup Pieter Pot vytvoril systém, ktorý umožnil doručovať potraviny bez akéhokoľvek odpadu z obalov. Počas obdobia lockdownu sa spoločnosti mimoriadne darilo. Po dvoch rokoch prišlo vytriezvenie a kombinácia dlhov a nižšieho spotrebiteľského dopytu zrazili spoločnosť na kolená.

Online supermarket Pieter Pot už nebol schopný splácať svoje dlhy. Predaj spoločnosti umožnil supermarketu vyhnúť sa okamžitému bankrotu, ale teraz sa musí rýchlo dohodnúť so svojimi veriteľmi.

Týždenný podcast UPdate

Snaha o dohodu s veriteľmi

Novým vlastníkom je stala potravinárska spoločnosť Delicatessenfabriek. Tá predtým čistila sklenené nádoby, ktoré Pieter Pot používa na dodávanie potravín. Akcionári Jordan Koppelle a Dominique Rommers sa domnievajú, že spoločnosť bez dohody s veriteľmi skrachuje.

Noví majitelia chcú teraz pracovať na reštrukturalizácii dlhu. Portál Retailtrends informuje o liste, ktorým investori žiadajú veriteľov o odpustenie väčšiny pohľadávok. 

“Ak 95 % veriteľov bude súhlasiť s úhradou symbolického jedného percenta z pohľadávok, nepôjde o extrémne sumy a udržanie spoločnosti Pieter Pot bude možné,” povedal Koppelle. V opačnom prípade čaká online supermarket bankrot a veritelia resp. dodávatelia sa ocitnú na konci radu s úhradou pohľadávok.

Majitelia dúfajú, že sa im podarí nájsť dohodu s veriteľmi už koncom mesiaca, po ktorej je dvojica pripravená vložiť do Pieter Pot čerstvý kapitál. 

Jouri Schoemaker, jeden zo zakladateľov spoločnosti Pieter Pot, na sieti LinkedIn uviedol, že odovzdáva štafetu novému majiteľovi s “bolesťou v srdci”. Píše, že je hrdý na vplyv, ktorý spoločnosť dosiahla.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?
3 min. čítanie

Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?

Rozšírená realita, virtuálna realita a živé vysielanie môžu značkám pomôcť zvýšiť príťažlivosť a zlepšiť online nakupovanie. Pre budúcnosť e-commerce bude dôležité sledovať a využívať nové technológie, aby sa zlepšila zákaznícka skúsenosť a prilákali noví zákazníci.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+