Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Online supermarket Picnic pridáva do svojho sortimentu drogériu. Zatiaľ iba v Nemecku

Online supermarket Picnic rozširuje svoj sortiment. Do svojej ponuky pridáva drogistický tovar a chce sa stať online drogériou. Kompletný segment drogérie bude spustený do konca tohto roka.

Online supermarket Picnic pridáva do svojho sortimentu drogériu. Zatiaľ iba v Nemecku
Zdroj: Depositphotos

Konkurencia pre dm a Rossmann

Holandský online supermarket plánuje tento rok dosiahnuť na nemeckom trhu obrat 400 miliónov eur. K tomuto cieľu má dopomôcť najnovšia spolupráca s reťazcom Edeka. Picnic bude môcť zaradiť do svojej ponuky drogistický tovar. V súčasnosti v Nemecku prevádzkuje 1 400 doručovateľských vozidiel. Expanziou na juhozápade krajiny chce maloobchodný predajca zdvojnásobiť svoje tržby. V juhozápadných regiónoch plánuje pridať ďalších 1 300 vozidiel.

 “Rozširujeme spoločnosť Picnic na plnohodnotného poskytovateľa drogérie,” povedal jej zakladateľ Joris Beckers. Spoločnosť každý týždeň pridáva stovky výrobkov v tejto kategórii. Do konca tohto roka chce mať plnohodnotný segment drogérie.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Podľa Frederica Knaudta, generálneho riaditeľa spoločnosti Picnic Germany, sa nový sortiment zameria na starostlivosť o vlasy, starostlivosť o telo, ústnu hygienu, dezodoranty, ako aj na výrobky pre deti a dojčatá. Pridáva aj pracie a čistiace prostriedky.

Spoločnosť sa chce stať konkurentom nemeckých drogérií dm a Rossmann. Spoločnosť dm však v Nemecku dosahuje obrat približne 350 miliónov eur. Rossmann dosiahol minulý rok obrat 70 miliónov eur a to len z online predaja.

Zatiaľ len v Nemecku

Nie je jasné, či online supermarket pridá segment drogérie aj na svoje ďalšie trhy. Jeho spolupráca so spoločnosťou Edeka však bude slúžiť aj na ďalšiu cezhraničnú expanziu na francúzsky a britský online trh.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+