2 min. čítanie

Online predajca Made.com sa dostal do insolvencie

Online predajca nábytku Made.com oznámil, že vymenuje správcu majetku. Spoločnosť sa nepodarilo predať a pripravuje sa na platobnú neschopnosť. Začiatkom tohto týždňa pozastavila svoje obchodné aktivity.

Online predajca Made.com sa dostal do insolvencie

Spoločnosť končí s vysokou stratou

Online predajca zo Spojeného kráľovstva predáva nábytok priamo od dizajnérov. V roku 2021 vykázal stratu pred zdanením vo výške 37,8 milióna eur. V tom čase bola spoločnosť optimistická, čo sa týka svojej budúcnosti. Ako úpadca však tento týždeň oznámila pozastavenie obchodnej činnosti a zámer vymenovať správcov.

Neúspešný vstup na burzu

Spoločnosť bola založená v roku 2010 a v priebehu rokov sa jej podarilo získať finančné prostriedky vo výške približne 137 miliónov eur. V roku 2021 spoločnosť Made.com vstúpila na londýnsku burzu cenných papierov a v prvý deň obchodovania jej akcie klesli o 7 %. Podľa spoločnosti tieto náklady zvýšili jej stratu pred zdanením v roku 2021.

Okrem toho sa spoločnosť v minulom roku borila s narušením dodávateľského reťazca, keďže mnohé prístavy v Číne boli zablokované. Tohtoročná vysoká inflácia zase znamená výrazne zníženie objemu objednávok.

Predať spoločnosť sa nepodarilo

V septembri tohto roku spoločnosť oznámila, že zvažuje prepúšťanie a predaj. Prebehli rokovania s niekoľkými záujemcami. V októbri však spoločnosť v tlačovej správe uviedla, že strany neboli schopné splniť časový plán Made.com a predaj sa rozhodla ukončiť.

“Predstavenstvo v súčasnosti očakáva, že v primeranom čase bude kótovanie kmeňových akcií spoločnosti zrušené, akákoľvek zostatková hodnota bude rozdelená medzi akcionárov spoločnosti a spoločnosť bude zlikvidovaná,” uviedla spoločnosť.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+