Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Online predaj spoločnosti Decathlon predstavuje 17 % celkových tržieb

Decathlon naďalej rastie. Medziročný nárast tržieb predstavoval 12 %. Online predaj mierne klesol, ale od roku 2019 sa viac ako zdvojnásobil. 

Online predaj spoločnosti Decathlon predstavuje 17 % celkových tržieb
Zdroj: Depositphotos

Decathlon hospodáril so ziskom

Napriek nestabilnému globálnemu hospodárskemu a geopolitickému kontextu, dosiahol Decathlon v roku 2022 dobré výsledky. Podľa generálnej riaditeľky Barbary Martin Coppola dokázal francúzsky predajca zvýšiť obrat  o 12 % na 15,4 mld. Internetový predaj  predstavoval 17 % celkového obratu. To je výrazne viac ako pred pandémiou (8 % v roku 2019), ale menej ako 21 % v roku 2021.

Pod čiarou má Decathlon o niečo vyšší čistý zisk: 923 miliónov eur v porovnaní s 913 miliónmi eur v roku 2021. 

Decathlon má v súčasnosti 1 571 predajní v 69 krajinách a zamestnáva približne 105 000 pracovníkov. Maloobchodný predajca plánuje v tomto roku pokračovať v digitalizácii, ale aj viac sa zamerať na obehové hospodárstvo. Secondhandový tovar už predáva v 44 krajinách. Okrem toho spoločnosť sa zaviazala znížiť svoju uhlíkovú stopu, 23 % predaných výrobkov pochádzalo z ekologických materiálov.

Týždenný podcast UPdate

Nové dlhodobé ambície

Koncom roka 2022 spoločnosť Decathlon predstavila svoju novú dlhodobú ambíciu umožniť ľuďom na celom svete využívať fyzické, emocionálne a sociálne výhody športu. 

Táto ambícia vychádza z hodnôt spoločnosti: vitality, veľkorysosti, zodpovednosti a autenticity. Keďže šport je univerzálnou hodnotou, cieľom spoločnosti Decathlon je umožniť ľuďom, aby mohli športovať vlastným spôsobom bez ohľadu na svoju úroveň, fyzickú kondíciu alebo ciele a zároveň využívať jeho výhody.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?
3 min. čítanie

Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?

Rozšírená realita, virtuálna realita a živé vysielanie môžu značkám pomôcť zvýšiť príťažlivosť a zlepšiť online nakupovanie. Pre budúcnosť e-commerce bude dôležité sledovať a využívať nové technológie, aby sa zlepšila zákaznícka skúsenosť a prilákali noví zákazníci.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+