3 min. čítanie

Odišla z práce, aby sa venovala e-shopu. 2.časť Príbeh Pink Lily

Včera ste si mohli prečítať prvú časť autentického príbehu úspešnej podnikateľky v oblasti cenovo dostupnej módy. Tori Gerbig v roku 2011 spoluzaložila internetový obchod s módou Pink Lily ako obchod na platforme eBay. Dnes je to jeden z najrýchlejšie rastúcich internetových obchodov v Amerike. 

Odišla z práce, aby sa venovala e-shopu. 2.časť Príbeh Pink Lily

Pokračovanie piatich základných prvkov podnikateľského plánu, ktoré použili na zabezpečenie úspechu:

  1. Najsilnejšie rozlišovacie znaky

Čím sa odlišujete od ostatných značiek? V čom viete lepšie pomôcť svojmu ideálnemu zákazníkovi? 

Akonáhle dôkladne pochopíte, čím sa odlišujete, budete mať vyriešenú podstatu svojho podnikania. Toto  sa nakoniec môže stať ústredným bodom vašej marketingovej stratégie a online prezentácie. V prípade Pink Lily nás od iných značiek e -shopov odlišovalo to, že mnohé z našich položiek sme predávali pod 50 dolárov. Naši zákazníci tiež radi podporujú rodinný podnik a sú súčasťou rodiny Pink Lily tým, že sa zapájajú do našej komunity na sociálnych sieťach aj mimo nich.

  1. Príprava na rýchle prijatie a rast

Ak chcete vybudovať škálovateľnú firmu, ku ktorej sa budú ľudia vracať, musíte predpokladať, že budete mimoriadne úspešní pri získavaní prvých zákazníkov. Potom vytvorte stratégiu založenú na tomto predpoklade.

Zodpovedajte si nasledujúce otázky:

Ako budete všetkých svojich zákazníkov obsluhovať opakovane?

Koľko peňazí na to budete potrebovať?

Ako budete škálovať svoje podnikanie na čoraz väčší počet zákazníkov?

Ako využijete ich záujem a lojalitu na ďalšie budovanie svojho publika?

  1. Marketingová stratégia sociálnych médií

Sociálne médiá boli pre rast a úspech spoločnosti Pink Lily neoceniteľné. Od samého začiatku sme využívali platformy ako Instagram a Facebook na priame spojenie so zákazníkmi.

Tieto aspekty zvážte pri vytváraní marketingovej stratégie pre sociálne médiá:

Na akých platformách budete publikovať a kedy? 

Moje odporúčanie je zverejňovať príspevky na viac ako jednej platforme (t. j. Facebook, Instagram, TikTok) minimálne trikrát týždenne na každej z nich.

Aký obsah budete zverejňovať? 

Akým spôsobom poskytne hodnotu vášmu cieľovému publiku alebo ako ho zaujme?

Koľko času budete venovať priamemu zapájaniu sa do komentárov?

Odporúčam vyhradiť si čo najviac času na to, aby ste sa svojim sledovateľom venovali individuálne. Pravidelne sa pýtam našich 3,6 milióna sledovateľov na sociálnych sieťach, aké produkty by chceli vidieť na našej webovej stránke alebo s akými značkami by sme mali spolupracovať. Ich odpovede využívame na prijímanie rozhodnutí v reálnom čase.

Takto pomôžete kupujúcim cítiť sa dôležitou súčasťou. Ich každodenná angažovanosť formuje naše kurátorstvo a zároveň nás motivuje k tomu, aby sme boli vždy lepším partnerom v tom, ako podporovať našu komunitu.

Príbeh e-shopu Pink Lily dokazuje, že aj popri zamestnaní sa dá založiť prosperujúci podnik. Nepodceniť dobrú prípravu, vypracovať si podrobný podnikateľský plán, neustále sa učiť a vytrvať.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+