Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Lučenec
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
1 min. čítanie

Očakávaný pokles vianočných tržieb slovenských e-shopov sa nenaplnil

Výrazné spomalenie rastu ecommerce segmentu vyvolalo obavy ako blížiacu sa predzvesť recesie. Jednociferný rast však nemusí nutne znamenať katastrofu. Trh sa prečistil a môže znova zdravo rásť. Správu priniesol magazín Trend.  

Očakávaný pokles vianočných tržieb slovenských e-shopov sa nenaplnil

Tržby slovenských e-shopov počas Vianoc rástli

Slovenské e-shopy zaznamenali počas decembrových predvianočných nákupov nárast tržieb. Stalo sa tak aj napriek očakávanému poklesu v odvetví. Vyplýva to z dát spoločnosti Upgates.

Slovenským e-shopom vzrástli oproti minulému roku tržby o 7,7 percenta, pričom najväčší nárast tržieb zaznamenali e-shopy, ktoré predávajú kozmetiku, šperky a športové potreby. Naopak, najmenej ľudia nakupovali z internetových obchodov, ktoré ponúkajú doplnky do domácností, potraviny a hračky. U nakupujúcich na Slovensku klesla priemerná hodnota objednávky o pol percenta.

Naopak, očakávaný klesajúci trend v oblasti internetového obchodu sa naplnil v Českej republike. Českým e-shopom klesli vlani predvianočné tržby o 4,9 percenta v porovnaní s rokom 2021.

„Aj keď nejde o výrazné skoky, môžeme pozorovať určitý trend. Česká e-commerce dopláca na skokový rast počas dvoch pandemických rokov a v súčasnej zložitejšej ekonomickej situácii a všadeprítomnej inflácii si tak nie je schopná naďalej udržať rastúce čísla,” uviedol obchodný riaditeľ spoločnosti Upgates Martin Pech.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+