2 min. čítanie

Nová reklama Old Navy zaujala. Vymysleli ju totiž používatelia TikToku

Ako viesť úspešné reklamné kampane v roku 2022? Spýtajte sa svojich fanúšikov, čo by chceli v reklame vidieť. Odevná značka Old Navy urobila to isté a so svojou reklamou žne nebývalý úspech. 

Nová reklama Old Navy zaujala. Vymysleli ju totiž používatelia TikToku

Kampaň inšpirovaná stredoškolákom a jeho príspevkom na TikToku

Všetko spustil stredoškolák Samuel Beasley, ktorý inšpiroval vznik kampane jediným príspevkom na sociálnej sieti TikTok. V príspevku Sam kýve hlavou do rytmu optimistickej piesne od Bruna Marsa a píše: “Chystáme sa natočiť najhorúcejšiu reklamu Old Navy v histórii.”

Tento príspevok vyvolal obrovské nadšenie fanúšikov a vygeneroval viac ako 120 000 lajkov, takmer 3 500 zdieľaní a viac ako 1 300 komentárov, v ktorých sa ľudia podelili o nápady, čo by chceli vidieť v reklame Old Navy. Spoločnosť Old Navy vypočula svojich fanúšikov a urobila z nich spolutvorcov. Vytvorili reklamu, ktorej scenár bol založený výlučne na ich komentároch.

Spoločnosť Old Navy vypočula svojich fanúšikov a urobila z nich spolutvorcov.

Ľudia chceli napríklad vidieť hlavného hrdinu reklamy ako kráča po ulici a plesne si so všetkými miestnymi obyvateľmi vrátane niekoľkých poskakujúcich detí a majiteľa obchodu. Ďalší komentár, ktorý sa objavil v reklame, znie: “Otcovia. Tanec. Všade.” 

Pôsobí to takmer ako opakovanie najväčších reklamných gýčov, ktoré diváci očakávajú od módnych značiek. Na vine je nepochybne sledovanie veľkého množstva reklám. Vďaka tomu je reklama s názvom “Napísané internetom” vtipná, chytľavá a zábavná. Koniec koncov, pozrite sa ju sami.

Old Navy chce počuť ďalšie nápady fanúšikov

Reklama upozorňuje na dámsku kolekciu All Day Dress spolu s ďalšími jarnými kúskami pre celú rodinu. V priebehu roka sa však bude líšiť. Fanúšikovia sú preto vyzvaní, aby označili spoločnosť Old Navy na sociálnych sieťach a podelili sa o svoje nápady na tohtoročné marketingové kampane značky.

Old Navy je americká značka oblečenia a doplnkov. Značka bola založená v roku 1994 a podľa vlastných slov oslavuje demokraciu štýlu prostredníctvom moderných, optimistických, cenovo dostupných a kvalitných výrobkov. Hravosť značky sa odráža v jej novej kampani, ktorú nevymyslela marketingová agentúra, ako je zvykom, ale vytvorili ju samotní fanúšikovia značky.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+