2 min. čítanie

Nová B2B online platforma. Startup SkillSetz našiel dieru na trhu odborných služieb

Jim Daly prináša novinky o B2B platforme SkillSetz - začínajúca softvérová firma špecializujúca sa na spájanie konzultantov, technologických odborníkov a iných samostatne zárobkovo činných poskytovateľov služieb so spoločnosťami, ktoré hľadajú pomoc. SkillSetz CEO, Matt McCarrick očakáva, že v nasledujúcich mesiacoch sa počet poskytovateľov služieb zvýši viac ako desaťnásobne. 

Nová B2B online platforma. Startup SkillSetz našiel dieru na trhu odborných služieb

Spoločnosť SkillSetz so sídlom v Naperville v štáte Illinois má len troch zamestnancov na plný úväzok. Získala taktiež 22 externistov a 40 zákazníkov z radov poskytovateľov služieb. Podľa McCarricka ich vš SkillSetz ak bude mať do marca 500 až 600, ako aj “niekoľko tisíc” odberateľov.

Zameranie na malé a stredné podniky

S odvolaním sa na Dun & Bradstreet First Research, vidí McCarrick trhovú príležitosť pre startup v počte 488 000 malých a stredne veľkých subjektov v oblasti technologických služieb, architektúry a inžinierstva, poradenstva, reklamy a marketingu, ľudských zdrojov a grafického dizajnu. Podľa D&B tieto firmy spoločne vytvárajú ročné príjmy vo výške 706 miliárd USD. Dodáva, že väčšina konkurentov sa zameriava na poskytovanie služieb “menej kvalifikovaným klientom, a nie klientom s vyššou kvalifikáciou”. 

 Problém, ktorý McCarrick videl na trhu, spočíval v tom, že ponuky “sú vytvorené pre tovar, nie pre služby”

Skillsetz zúročí novodobý trend “digitálných nomádov”

Prieskumná správa MBO uvádza rekordný 34% nárast počtu ľudí, ktorí sa rozhodli pracovať  “na voľnej nohe”. A to len v USA. Z 38,2 milióna v roku 2020 až na 51,1 milióna v roku 2021. Medzi ďalšie trendy, ktoré správa zistila, patrí 42 % nárast počtu “digitálnych nomádov”.  

Skillsetz postavila svoj model na prepojení týchto skupín a darí sa jej dobre. Dopytujúci zvyčajne platia poplatky začínajúce na 2 500 USD mesačne za základný účet, zatiaľ čo SkillSetz si berie 5 % podiel z platieb pre poskytovateľov. Spoločnosť okrem B2B platformy, vytvorila pre poskytovateľov služieb aj nové e-shopy.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+