Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Netflix začal širšie bojovať proti zdieľaniu účtov

Najpopulárnejšia streamovacia služba videa na vyžiadanie Netflix začala aktuálne v mnohých krajinách bojovať proti zdieľaniu účtu mimo domácnosti.

Netflix začal širšie bojovať proti zdieľaniu účtov

Koniec zdieľaných účtov

Spravila tak aj na domácom trhu v USA ale tiež v mnohých európskych krajinách vrátane našich susedných krajín Česka, Maďarska, Poľska a Ukrajiny. Aspoň podľa informácií na stránkach služby sa to zatiaľ Slovenska netýka, v prípade Rakúska sa podúčty zrejme pripravujú ale zatiaľ sa táto možnosť neuvádza v cenníku. 

Zámer spoločnosť avizovala už od minulého roka a dlhšie je známe aj akú možnosť bude ponúkať užívateľom zdieľajúcim účet, ktorým umožní vytvoriť platené podúčty pre osoby nežijúce s majiteľom účtu v rovnakej domácnosti. 

Doteraz ale nebolo jasné, ako bude užívateľov zdieľajúcich účet s osobami mimo domácnosti nútiť využiť túto možnosť alebo inak prestať zdieľať účet s ľuďmi mimo domácnosti. 

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Detekovanie pomocou IP adries

Spoločnosť má technológiu detekovania zdieľania účtov s ľuďmi mimo jednej domácnosti podľa využívaných IP adries, zariadení a aktivity účtu a už v roku 2021 začala zrejme menej intenzívne užívateľov na takéto zdieľanie upozorňovať s možnosťou overenia vlastníctva účtu pomocou overovacieho kódu zaslaného cez email alebo SMS. 

Podľa aktuálneho oznámenia teraz užívateľom, u ktorých detekuje zdieľanie účtu mimo domácnosti, ako prvý krok pošle email. V ňom informuje, že Netflix účet je možné využívať len ľuďmi z jednej domácnosti a užívateľ môže doplniť platený podúčet ak chce ďalej účet zdieľať s užívateľom mimo domácnosti. 

Aké kroky budú nasledovať, ak tak nespraví, email neuvádza. 

K programu Standard je možné pridať jeden platený podúčet, k programu Premium maximálne dva. Podúčty sa nedajú pridať k Netflix účtom získaným cez partnerov služby, napríklad telekomunikačných operátorov. 

V Českej republike stojí jeden podúčet mesačne 79 Kč, v prepočte približne 3,30 eur. Program Basic tam stojí 199 Kč, v prepočte 8,40 eur, Standard 259 Kč respektíve 10,90 eur a program Premium 319 Kč, teda približne 13,50 eur. 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?
3 min. čítanie

Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?

Rozšírená realita, virtuálna realita a živé vysielanie môžu značkám pomôcť zvýšiť príťažlivosť a zlepšiť online nakupovanie. Pre budúcnosť e-commerce bude dôležité sledovať a využívať nové technológie, aby sa zlepšila zákaznícka skúsenosť a prilákali noví zákazníci.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+