Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
1 min. čítanie

Nestlé plánuje na Ukrajine investovať 40 miliónov eur

Spoločnosť Nestlé v pondelok oznámila novú investíciu, ktorú má v pláne na Ukrajine. V regióne Volyň postaví novú továreň za 40 miliónov eur, uviedol Trend.

Nestlé plánuje na Ukrajine investovať 40 miliónov eur

Dôležitý krok pre Nestlé

Švajčiarska spoločnosť je jednou z mála zahraničných spoločností, ktoré oznámili nové investície na Ukrajine od začiatku ruskej invázie vo februári 2022.

„Je to dôležitý krok pre Nestlé, prijatý vo veľmi ťažkom období pre krajinu,” uviedol vo vyhlásení Alessandro Zanelli, generálny riaditeľ Nestlé pre trhy juhovýchodnej Európy.

„Naším cieľom je vytvoriť potravinové a kulinárske centrum, ktoré zabezpečí rast pracovných miest a bude slúžiť potrebám Ukrajincov a všetkých európskych občanov s vysokokvalitnými produktmi,” dodal.

Ruská invázia zničila ukrajinskú ekonomiku, ktorá sa podľa odhadov Medzinárodného menového fondu tento rok prepadne o 35 percent. V uplynulých týždňoch pritom dochádza k výpadkom elektriny po celej Ukrajine, keďže Rusko zintenzívnilo útoky na jej energetickú infraštruktúru.

Napriek tomu Nestlé, ktoré už má na Ukrajine približne 5 800 zamestnancov, plánuje pridať ďalších 1 500 nových pracovných miest v novom závode v Smolyhive v regióne Volyň.

Nová továreň má prispieť k zvýšeniu výroby studených omáčok, dochucovadiel, polievok a instantných potravín a zásobovať tak domáci trh, ako aj trhy v Európe.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+