2 min. čítanie

Nemecký eBay ruší platby v hotovosti

Predajcovia na platforme eBay v Nemecku nedávno dostali novú aktualizáciu pravidiel, ktorá sa týka prijímania hotovostných platieb od zákazníkov pri osobnom prevzatí objednávky. S novým pravidlom už nie je možné využiť platbu v hotovosti pri vyzdvihnutí.

Nemecký eBay ruší platby v hotovosti

Predajcovia na platforme eBay v Nemecku nedávno dostali novú aktualizáciu pravidiel, ktorá sa týka prijímania hotovostných platieb od zákazníkov pri osobnom prevzatí objednávky. S novým pravidlom už nie je možné využiť platbu v hotovosti pri vyzdvihnutí. Napriek tomu je stále dostupná možnosť Click & collect, ale platby musia prebehnúť cez “existujúce štandardné spracovanie platieb”. Platby v hotovosti boli hneď po vyhlásení zmeny automaticky odstránené.

 

Hotovosť pri vyzdvihnutí vám nepomôže

eBay smeruje svojich predajcov na využitie svojich bežných online spôsobov platby, vrátane rôznych kreditných kariet, Apple Pay, Google Pay, PayPal a Klarna.

 

Väčší dôraz na bezpečnosť

eBay túto zmenu odôvodňuje tým, že transakcie musia byť “ešte bezpečnejšie” pre kupujúcich aj predávajúcich. Je možné, že eBay sa snaží dosiahnuť väčšiu kontrolu nad spracovaním online objednávok. Takto to môže byť náročnejšie pre predajcov, ktorí sa snažia vyhnúť províziám z predaja.

 

Vylepšená viditeľnosť

“Nemeckí zákazníci stále môžu zvoliť osobné vyzdvihnutie svojich objednávok namiesto doručenia,” zdôrazňuje eBay Nemecko vo svojej komunikácii pre predajcov. Predajcovia, ktorí ponúkajú možnosť osobného vyzdvihnutia, budú naďalej profitovať z vylepšenej miestnej viditeľnosti. Spoločnosť tiež uvádza, že nová funkcia  osobného vyzdvihnutia svojej objednávky od predajcu namiesto tradičného doručenia na domovskú adresu zlepší zážitok z nákupu. Hoci neuviedli konkrétne body, zmenu sľubujú už v nasledujúcich týždňoch.

 

Americká spoločnosť eBay má dlhodobo silnú pozíciu v nemeckom e-commerce a vytvára značné príjmy pre mnohých maloobchodníkov. V Spojenom kráľovstve, kde je pozícia eBay ešte silnejšia, môžu predajcovia zákazníkom stále ponúkať možnosť platby v hotovosti pri osobnom prevzatí.

Zdieľať článok
Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+