1 min. čítanie

Namiesto názvu produktu ospravedlnenie od Chat GPT. Amazon doplatil na používanie umelej inteligencie

Ako mnoho iných spoločností, aj Amazon začal vo svojom biznise využívať umelú inteligenciu. Tentoraz sa mu to však vymklo spod kontroly. Namiesto jasných názvov produktov sa zákazníci dočítajú o tom, že ich požiadavka je v rozpore s politikou OpenAI.

Namiesto názvu produktu ospravedlnenie od Chat GPT. Amazon doplatil na používanie umelej inteligencie
Zdroj: The Verge

Portál The Verge informoval o tom, že na stránke Amazonu rastie počet položiek s názvami ako “Ospravedlňujem sa, ale nemôžem splniť túto požiadavku, porušuje zásady používania OpenAI.” a podobných variantov.

Zdroj: The Verge

Dôvodom sú predajcovia na Amazone, ktorí využívajú ChatGPT na vytváranie produktových kariet. Doteraz to bolo v poriadku, no s nástupom zneužívania umelej inteligencie na vytváranie komerčných produktov sa OpenAI rozhodla povedať dosť. Keď si AI všimne, že sa niekto venuje týmto aktivitám, vyhodí upozornenie: “Prepáčte, vaša požiadavka porušuje politiku OpenAI.”

Hovorkyňa Amazonu, Maria Boschetti, sa pre The Verge vyjadrila: “Usilovne pracujeme na tom, aby sme zákazníkom poskytli spoľahlivý nákupný zážitok, vrátane požiadavky, aby predajcovia tretích strán poskytovali presné a informatívne zoznamy produktov. Predmetné výpisy sme odstránili a ďalej zlepšujeme naše systémy.”

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+