Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
1 min. čítanie

Namiesto názvu produktu ospravedlnenie od Chat GPT. Amazon doplatil na používanie umelej inteligencie

Ako mnoho iných spoločností, aj Amazon začal vo svojom biznise využívať umelú inteligenciu. Tentoraz sa mu to však vymklo spod kontroly. Namiesto jasných názvov produktov sa zákazníci dočítajú o tom, že ich požiadavka je v rozpore s politikou OpenAI.

Namiesto názvu produktu ospravedlnenie od Chat GPT. Amazon doplatil na používanie umelej inteligencie
Zdroj: The Verge

Portál The Verge informoval o tom, že na stránke Amazonu rastie počet položiek s názvami ako “Ospravedlňujem sa, ale nemôžem splniť túto požiadavku, porušuje zásady používania OpenAI.” a podobných variantov.

Zdroj: The Verge

Dôvodom sú predajcovia na Amazone, ktorí využívajú ChatGPT na vytváranie produktových kariet. Doteraz to bolo v poriadku, no s nástupom zneužívania umelej inteligencie na vytváranie komerčných produktov sa OpenAI rozhodla povedať dosť. Keď si AI všimne, že sa niekto venuje týmto aktivitám, vyhodí upozornenie: “Prepáčte, vaša požiadavka porušuje politiku OpenAI.”

Hovorkyňa Amazonu, Maria Boschetti, sa pre The Verge vyjadrila: “Usilovne pracujeme na tom, aby sme zákazníkom poskytli spoľahlivý nákupný zážitok, vrátane požiadavky, aby predajcovia tretích strán poskytovali presné a informatívne zoznamy produktov. Predmetné výpisy sme odstránili a ďalej zlepšujeme naše systémy.”

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
10 výziev k akcii (CTA), ktoré zvýšia vaše konverzie
3 min. čítanie

10 výziev k akcii (CTA), ktoré zvýšia vaše konverzie

Poznáte ten pocit, keď si čítate zaujímavý článok, pozriete si pútavý obrázok, prejdete všetkým obsahom a… necháte za sebou len tichú prehliadku? Toto je bežná realita na dnešnom webe, kde nás bombardujú informáciami. Ale čo keby to mohlo byť inak? Čo keby sme dokázali premeniť pasívnych návštevníkov na aktívnych účastníkov?

Andrej Kajan Andrej Kajan
CEO
Prečítať článok
6 tipov ako si vybrať správnu online predajnú platformu
8 min. čítanie

6 tipov ako si vybrať správnu online predajnú platformu

Predaj cez internet je v súčasnosti jedným z najpohodlnejších spôsobov predaja. Nemusíte mať kamenný obchod, za ktorý platíte nájom. Stačí si vybrať vhodnú predajnú platformu, ktorá zodpovedá vášmu produktu, technickým znalostiam a finančným možnostiam. Takáto platforma vám výrazne zjednoduší celý proces predaja. Ako predávať online čo najjednoduchšie?

Martin Semerád Martin Semerád
Marketing SimpleShop
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+