4 min. čítanie

Nakopnite svoj biznis vďaka AI: Učte sa od svetových expertov technológií na májovej konferencii WebExpo

Ako využiť umelú inteligenciu v podnikaní a nenechať si zabrzdiť vlastnú kreativitu? Prečo sa nespoliehať na ChatGPT a ďalšie nástroje AI? A ako rozoznať kvalitné výstupy AI od "bullshitu"? Nielen na tieto otázky budú odpovedať lídri z rôznych oblastí a národností na technologickej konferencii WebExpo, ktorá sa uskutoční od 29. do 31. mája 2024. Najlepšia technologická udalosť roka privíta v pražskom paláci Lucerna 1600 návštevníkov, 91 rečníkov a mentorov. Ponúkne bohatý dvojdňový program, ktorý tretí deň doplnia obľúbené celodenné workshopy.

Nakopnite svoj biznis vďaka AI: Učte sa od svetových expertov technológií na májovej konferencii WebExpo
Zdroj: WebExpo

Umelá inteligencia otvára nové vzrušujúce možnosti v podnikaní. O možnostiach a úskaliach budú diskutovať lídri z oblasti online podnikania, projektového manažmentu, marketingu, UX dizajnu, vývoja webových aplikácií a ďalších špecializácií na technologickej konferencii WebExpo v Prahe už šestnásty raz.

Kreativita v biznise pomocou AI

Ako by vyzeral váš vysnívaný vesmír? A odvážili by ste sa ho vytvoriť? Medzinárodná komiksová hviezda Nathan W. Pyle a autor populárneho komiksu Strange Planet, ktorý sa dočkal úspešného seriálu, vám poradí. Srdcom “geek”, ale zároveň kreatívny človek, vo svojej prednáške ukáže zákulisie svojej práce a odhalí štyri metódy, ktoré používa pri tvorbe svojich populárnych projektov. Nathan vám dodá odvahu, že ani v prostredí umelej inteligencie sa nemusíte báť snívať a vytvárať svoje vízie.

Obávate sa, že vám umelá inteligencia vezme prácu? Nemusíte, hovorí Edoardo Binda Zane, mentor v oblasti riadenia a vedenia ľudí. Na konferencii vysvetlí, od čoho bude závisieť naša konkurencieschopnosť v oblasti AI a ktoré zručnosti AI nedokáže nahradiť. Hádate správne, jednou z najdôležitejších je kreativita. Počas prednášky Edoardo ukáže, ako kreativita funguje, ako ju možno trénovať a ako ju zapojiť do svojej práce.

Hlavnou hrozbou, ktorú predstavujú nástroje umelej inteligencie, sú veľmi dôveryhodné dezinformácie. Naučte sa rozlišovať kvalitné výstupy AI od “bullshitov”. Nick Fine, popredný odborník na UX s viac ako 20-ročnými skúsenosťami v oblasti digitálneho dizajnu a doktorátom v oblasti interakcie človeka s počítačom (HCI), príde do Prahy, aby naučil profesionálov v oblasti UX používať výskumné a vedecké metódy na rozpoznanie dezinformácií.

Anna Bohoněk strávila posledných päť rokov prácou v rýchlo rastúcich technologických start-upoch a skúmala praktické využitie umelej inteligencie v podnikaní. Aké sú jej najlepšie tipy a odporúčania? Na konferencii sa podelí o svoje najzaujímavejšie postrehy a na reálnych príkladoch zo svojej spoločnosti Workplace Design Institute ukáže, akú úlohu hrá umelá inteligencia pri vytváraní efektívneho a úspešného biznisu.

Používajte prompty, ale legálne

Ak vás ešte neoslovili výsledky generatívnych nástrojov umelej inteligencie, ako je ChatGPT, tešte sa na praktický workshop Vladany Bačovej. Prvá česká certifikovaná UX writerka vás naučí prepojiť copywriting s AI a vytvárať prvotriedne texty vďaka tzv. prompt engineeringu. Pripravte sa na workshop plný užitočných tipov a praktických poznatkov, ktoré úplne zmenia vaše písanie obsahu!

Čo tak dať tomu všetkému nejaký právny rámec? Je vôbec legálne používať podnety niekoho iného? A aké legislatívne opatrenia plánuje EÚ v oblasti umelej inteligencie? Právnička Petra Dolejšová s ľahkosťou a vtipom prináša praktické poznatky z oblasti e-commerce, marketingu, ochrany osobných údajov a brandingu a možno vás v budúcnosti zachráni pred súdnymi spormi týkajúcich sa AI.

Výstupy AI pod heslom: Dôveruj, ale preveruj

Tohtoročná konferencia WebExpo sa zameriava na vývoj umelej inteligencie. Stáva sa neoddeliteľnou súčasťou nášho profesionálneho a osobného života, no zatiaľ presne nevieme, aké príležitosti a riziká nám prináša.

“Toľko skloňovaná téma umelej inteligencie potrebuje kritický pohľad. Je kľúčové vedieť AI nástroje využiť na podporu vlastnej kreativity, nápadov a zručností,” hovorí riaditeľka WebExpo Šárka Štrossová. “Všetci profesionáli, či už vo svete obchodu, marketingu alebo vývoja, sa musia naučiť rozlišovať, kedy umelá inteligencia generuje skutočne užitočný výsledok a kedy nie. Preto považujeme vzdelávanie v tejto vzrušeujúcej oblasti za absolútne zásadné.”

Konferencia WebExpo sa bude konať od stredy 29. do piatku 31. mája v Prahe

Technologická konferencia WebExpo je už 16 rokov stálicou v oblasti vzdelávania a prepájania odborníkov rôznych špecializácií. V stredu 29. a vo štvrtok 30. mája sa tri sály pražského Paláca Lucerna zaplnia prednáškami svetových expertov z technologických oblastí. V cene základnej vstupenky na konferenciu sú zahrnuté aj tri praktické workshopy.

Tretí deň konferencie, piatok 31. mája, je venovaný praktickým celodenným workshopom pod vedením medzinárodných odborníkov. Vstupenky na prednášky a workshopy si môžete zakúpiť spoločne alebo samostatne.

Na programe konferencie nechýba ani mentoring so špecialistami z odvetvia alebo obľúbené (a vždy plne obsadené) diskusie Discomfort Zone s Rikim Fridrichom. Počas celej konferencie majú návštevníci množstvo príležitostí na nadväzovanie kontaktov, či už počas celodenného programu, alebo na troch večerných párty.

Deti účastníkov ocenia program WebExpo Kids. Pod vedením skúseného lektora si vyskúšajú základy programovania v Scratchi, 3D tlač alebo vytváranie LEGO robotov. Pre menšie deti od dvoch rokov bude zabezpečené stráženie detí v detskom kútiku.

Vstupenky na konferenciu sú v predaji na www.webexpo.net.

Tlačová správa

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Odštartujte sezónu na ShopCampe, budete počuť Jitku Dvořákovú aj skúsenosti z Lega
3 min. čítanie

Odštartujte sezónu na ShopCampe, budete počuť Jitku Dvořákovú aj skúsenosti z Lega

Český e-commerce je na ceste do čiernych čísel, keď v prvom štvrťroku medziročne vzrástol o 4 %. E-shopári veria, že pozitívny smer vydrží. Svoje nádeje smerujú k sezóne, na ktorú sa intenzívne pripravujú od začiatku roka. Inšpiráciu im tento rok poskytnú odborníci na 11. ročníku komunitnej konferencie elektronického obchodu ShopCamp. O svoje skúsenosti s riadením […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+