Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Najväčší poľský predajca odevov LPP buduje svoju logistickú sieť

Až 8 miliónov kusov oblečenia a doplnkov týždenne – toľko dokáže spracovať nedávno otvorené distribučné centrum LPP v meste Brześć Kujawski. S kapacitou skladovania až 40 miliónov položiek je vybavené automatizačnými riešeniami, ktoré umožňujú obsluhovať až 1 000 predajní súčasne. Centrum už zamestnalo viac ako 700 ľudí.

Najväčší poľský predajca odevov LPP buduje svoju logistickú sieť

Plne automatizované distribučné centrum

Závod je strategickou investíciou spoločnosti LPP a nachádza sa v meste Brześć Kujawski. Prevádzka bola spustená vo februári tohto roku a pracuje sa v troch smenách so 700 zamestnancami.

“Vďaka implementovaným riešeniam v oblasti automatizácie skladu zabezpečuje centrum vysoký štandard služieb pre naše obchody a popri distribučnom centre v Gdanskom Pruszczu je kľúčovým pilierom logistickej siete LPP,” vysvetľuje Sebastian Sołtys, riaditeľ logistiky spoločnosti LPP.

Dopravníkový systém centra s dĺžkou 1,8 km je vybavený riešeniami na opätovné použitie obalov. Podporu zabezpečuje flotila viac ako 70 vysokozdvižných vozíkov, pre ktoré je pripravená moderná akumulátorovňa. Centrum je tiež vybavené dvoma triedičkami, ktoré umožňujú manipuláciu tovaru až pre 1 000 prevádzok naraz.

Celé zariadenie funguje s podporou systému WMS (Warehouse Management System), ktorý riadi tok tovaru, prácu ľudí a logistické vybavenie.

“Vďaka týmto riešeniam môže sklad s rozlohou 75 000 m2 zabezpečiť distribúciu až 8 miliónov kusov oblečenia a doplnkov týždenne. Okrem toho bol v zariadení nainštalovaný regálový systém s kapacitou skladovania 40 miliónov kusov oblečenia alebo až 67 tisíc paliet tovaru. Takýto počet paliet by pri lineárnom usporiadaní dosiahol celkovú dĺžku približne 60 kilometrov,” poznamenáva Mariusz Adamusiński, riaditeľ distribučného centra v Brześći Kujawskom.

Sklad získa certifikát udržateľnej výstavby

Sklad v meste Brześć Kujawski v súčasnosti prechádza certifikáciou udržateľnej výstavby BREEAM. Zariadenie je okrem iného vybavené rekuperačným systémom v kanceláriách, ktorý umožňuje až 95% rekuperáciu tepla. Vďaka inštalácii fotovoltaických panelov na streche s celkovým výkonom 1,5 MW a rozlohou viac ako 7 000 m2 je budova navyše napájaná z obnoviteľných zdrojov energie. Spoločnosť tiež vyčlenila vlastné autobusové depo s 5 nástupišťami a 17 parkovacími miestami a vytvorila vlastnú dopravnú sieť, ktorá uľahčuje prístup na pracovisko.

V snahe dosiahnuť plnú prevádzkovú kapacitu, LPP pokračuje v nábore zamestnancov. Viac odborníkov je potrebných najmä pre oddelenie údržby, vrátane elektrikárov, elektromechanikov a technikov údržby.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+