Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Na Slovensko prichádza technologický magazín Wired

Vďaka licenčnej zmluve medzi Condé Nast a spoločnosťou Czechoslovak Media, ktorá stojí za Michalom Kučerom a Zbyňkom Drábom, sa technologický časopis dočká československej verzie.

Na Slovensko prichádza technologický magazín Wired
Zdroj: Depositphotos

Časopis prinesie špičkovú technologickú žurnalistiku

Spoločnosť Czechoslovak Media oznámila spustenie nového vydania technologického magazínu Wired pre Českú republiku a Slovensko. Stalo sa tak vďaka licenčnej zmluve so spoločnosťou Condé Nast. Sľubuje, že na český a slovenský trh prinesie špičkovú technologickú žurnalistiku a odvážnu globálnu víziu. Chce spájať súčasnosť s budúcnosťou a prinášať čitateľom informácie a myšlienky, ktoré potrebujú na pochopenie sveta, ktorý sa neustále a rýchlo mení.

Časopis bude vydávať spoločnosť Czechoslovak Media, ktorá bola založená minulý rok a sídli v Prahe, a ktorej polovičnými vlastníkmi sú novinár a mediálny manažér Michal Kučera a podnikateľ a investor Zbyněk Dráb. Redakčný tím bude oznámený v nasledujúcich mesiacoch.

Týždenný podcast UPdate

“Náš región je plný mimoriadne talentovaných ľudí a pozoruhodných spoločností. Cieľom českého a slovenského vydania časopisu Wired je priniesť globálnu perspektívu, prepojiť najdynamickejších miestnych ľudí s neustále sa meniacou medzinárodnou technologickou scénou a pozitívne ovplyvniť náš región,” uviedol v tlačovej správe Michal Kučera, generálny riaditeľ a vydavateľ časopisu Wired Česká republika a Slovensko. V príspevku na sieti LinkedIn dodal, že vydanie je určené na tohtoročnú jesenno-zimnú sezónu, a ubezpečil komentujúcich, že “nepôjde len o preklad pôvodných článkov do češtiny”.

Kučera bol v rokoch 2020 až 2022 šéfredaktorom časopisu ForMen spoločnosti CNC. V rokoch 2008 až 2010 písal pre týždenník Euro a predtým dva roky pre Lidové noviny. Viac ako sedem rokov bol tiež honorárnym konzulom Etiópie v Prahe a od roku 2019 pôsobí aj ako medzinárodný volebný pozorovateľ pre Úrad pre demokratické inštitúcie a ľudské práva, ktorý je súčasťou Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe.

Zbyněk Dráb je investorom, majiteľom a generálnym riaditeľom juhočeskej spoločnosti Pharmallerga, ktorá vyrába prírodné alergény pre výskumné a farmaceutické spoločnosti. V rokoch 2020 až 2022 sa podieľal aj na vydavateľstve CNC Publishing o technológiách.

Credit: Mam.cz

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+