3 min. čítanie

Na Shoptete funguje už vyše 6 000 slovenských e-shopov

Spoločnosť Shoptet ponúka Slovákom možnosť založiť si e-shop bez akýchkoľvek programátorských zručností, rýchlo a len za pár eur mesačne. Toto riešenie volí čoraz viac začínajúcich, ale aj skúsených online podnikateľov.

Na Shoptete funguje už vyše 6 000 slovenských e-shopov
Zdroj: Shoptet

Počet e-shopov fungujúcich na platforme presiahol už 6 000 a Shoptet pokračuje v dobýjaní slovenského e-commerce trhu.

Shoptetom pretiekli miliardy

„Za posledné tri roky počet e-shopov na Shoptete narástol o 4 000. Za tento čas vybavili obchody na Shoptete spolu 11,5 milióna objednávok a ich celkový obrat dosiahol takmer 7 miliárd eur,“ sumarizuje Ivo Mrena, CMO spoločnosti Shoptet. Shoptet podnikateľov v e-commerce oslovuje nielen svojou jednoduchosťou, ale aj rozhraním a zákazníckou podporou v slovenčine.

„Posledných desať – pätnásť rokov prebehli v oblasti e-commerce obrovské zmeny. Zatiaľ čo kedysi človek musel na založenie a údržbu e-shopu minúť množstvo peňazí a času, dnes si ho môže otvoriť a predávať doslova za jeden víkend. A túto možnosť e-shopári vo veľkom využívajú,“ hovorí Ivo Mrena.

Cieľ – čo najviac úspešných podnikateľov

Shoptet na rozdiel od konkurencie neponúka len samotný e-shop na prenájom. Predstavuje ekosystém, ktorý e-shopárom poskytuje všetko, čo potrebujú na svoj rozvoj a rast – od možnosti vzdelávania sa cez kontakty na zaujímavých partnerov, kvalitnú zákaznícku podporu, vlastnú platobnú bránu Shoptet Pay, silnú komunitu e-shopárov až po prémiové riešenie pre náročných v podobe Shoptet Premium.

„Uvedomujeme si zodpovednosť dominantného hráča na trhu a posúvame našich e-shopárov čoraz ďalej. Už roky pre nich tvoríme napríklad Shoptet Univerzitu, v rámci ktorej dávajú top odborníci z biznisu rady z rôznych oblastí e-commerce.“

Dôležitý pre Shoptet totiž nie je len počet nových e-shopov, ale aj rast tých existujúcich. „Je pre mňa fascinujúce vidieť, ako sa z niektorých naozaj malých e-shopov stávajú čoraz väčší hráči s rastúcim počtom objednávok a obratom,“ hovorí Ivo Mrena. 

Shoptet zároveň napreduje vo vlastných riešeniach a pred dvoma rokmi spustil platobnú bránu Shoptet Pay. Zároveň ponúka množstvo doplnkov, ktoré si e-shopári často len za pár eur mesačne môžu vyskúšať. Ak sa im funkcia zapáči, nechajú si ju. To všetko bez vysokých nákladov na programovanie.

Silná komunita si pomáha navzájom

Jedným z dôvodov popularity Shoptetu je aj silná komunita jeho používateľov. V skupine na Facebooku si vyše 19 000 členov zo Slovenska aj z Česka vymieňa skúsenosti a rady bez jazykovej bariéry.

Ak e-shopári potrebujú s nejakou časťou svojho podnikania pomôcť, hľadať môžu napríklad medzi 177 Shoptet Partnermi. „Naším cieľom je aj prepájať šikovných ľudí navzájom. To sa nám darí vďaka projektu Shoptet Partneri, kde si e-shopári vedia nájsť odborníkov na oblasť, v ktorej sa potrebujú posunúť vpred. Je to jedna z viacerých aktivít, ktorými podporujeme našich klientov,“ uzatvára Ivo Mrena.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Tento článok ti prináša

Shoptet

Shoptet je platforma pre e-shopy, ktorá ponúka komplexné riešenia pre vytvorenie a správu internetových obchodov. Súčasťou ich služieb je aj podpora marketingu a možnosť automatizácie mnohých procesov. Shoptet je aktívny na slovenskom a českom trhu a v súčasnosti pomáha podnikať viac ako 34 000 e-shopom.

Viac o tejto spoločnosti

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
8 tipov pre optimalizáciu feedov a úspešnú online expanziu
7 min. čítanie

8 tipov pre optimalizáciu feedov a úspešnú online expanziu

Produktové feedy ostávajú pre mnoho e-shopov atraktívnou možnosťou prepojenia produktov v rámci ich online expanzie na nové trhy. Ako efektívne pracovať s feedmi a na čo si dať pozor? Preskúmajte svet produktových feedov a zistite, ako špecializované aplikácie menia pravidlá hry v oblasti správy feedov a uľahčujú e-shopom digitálnu expanziu.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+