2 min. čítanie

Microsoft konečne kupuje Activision

Podľa piatkového oznámenia regulačných orgánov spoločnosť Microsoft uzavrela akvizíciu vydavateľa videohier Activision Blizzard v hodnote takmer 69 miliárd USD po zdĺhavom procese regulačného preskúmania, ktorý nasledoval po oznámení transakcie začiatkom minulého roka.

Microsoft konečne kupuje Activision

Akvizícia sa natiahla na 21 mesiacov

Dohoda v hodnote takmer 69 miliárd dolárov – najväčšia v histórii odvetvia videohier – nasleduje po kontrole zo strany regulačných orgánov v USA aj v Spojenom kráľovstve, ktoré vyjadrili znepokojenie nad tým, že Microsoft rozšíril svoje cloudové herné služby. 

Táto veľkolepá transakcia bola prvýkrát oznámená v januári 2022 a musela čeliť množstvu kontrol zo strany regulačných orgánov ako je CMA a FTC. Existovali totiž obavy, že by táto akvizícia bola nespravodlivá pre hospodársku súťaž v rôznych oblastiach herného priemyslu. Nakoniec Microsoft dokázal, že to tak nie je, porazil FTC na súde a nakoniec prinútil CMA, aby stiahol svoje námietky voči dohode. 

Hovorca Activision Blizzard na tento krok reagoval: “Oficiálne schválenie CMA je skvelou správou pre našu budúcnosť so spoločnosťou Microsoft a tešíme sa, že sa staneme súčasťou tímu Xbox.”

Microsoft je po akvizícii spoločnosti Activision Blizzard treťou najväčšou hernou spoločnosťou na svete podľa tržieb, za spoločnosťami Tencent a Sony.

Spoločnosť Sony tiež varovala, že zlúčenie by mohlo zabrániť hráčom na PlayStation hrať populárne hry Activision Blizzard vrátane série Call of Duty, hoci Microsoft neskôr ponúkol 10-ročnú dohodu, ktorá umožní budúce vydania Call of Duty na PlayStation. 

Dohodu schválila aj Európska komisia po tom, ako Microsoft súhlasil s tým, že hry Activision Blizzard bude možné hrať aj na iných cloudových službách.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+