Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Lučenec
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Microsoft konečne kupuje Activision

Podľa piatkového oznámenia regulačných orgánov spoločnosť Microsoft uzavrela akvizíciu vydavateľa videohier Activision Blizzard v hodnote takmer 69 miliárd USD po zdĺhavom procese regulačného preskúmania, ktorý nasledoval po oznámení transakcie začiatkom minulého roka.

Microsoft konečne kupuje Activision

Akvizícia sa natiahla na 21 mesiacov

Dohoda v hodnote takmer 69 miliárd dolárov – najväčšia v histórii odvetvia videohier – nasleduje po kontrole zo strany regulačných orgánov v USA aj v Spojenom kráľovstve, ktoré vyjadrili znepokojenie nad tým, že Microsoft rozšíril svoje cloudové herné služby. 

Táto veľkolepá transakcia bola prvýkrát oznámená v januári 2022 a musela čeliť množstvu kontrol zo strany regulačných orgánov ako je CMA a FTC. Existovali totiž obavy, že by táto akvizícia bola nespravodlivá pre hospodársku súťaž v rôznych oblastiach herného priemyslu. Nakoniec Microsoft dokázal, že to tak nie je, porazil FTC na súde a nakoniec prinútil CMA, aby stiahol svoje námietky voči dohode. 

Hovorca Activision Blizzard na tento krok reagoval: “Oficiálne schválenie CMA je skvelou správou pre našu budúcnosť so spoločnosťou Microsoft a tešíme sa, že sa staneme súčasťou tímu Xbox.”

Microsoft je po akvizícii spoločnosti Activision Blizzard treťou najväčšou hernou spoločnosťou na svete podľa tržieb, za spoločnosťami Tencent a Sony.

Spoločnosť Sony tiež varovala, že zlúčenie by mohlo zabrániť hráčom na PlayStation hrať populárne hry Activision Blizzard vrátane série Call of Duty, hoci Microsoft neskôr ponúkol 10-ročnú dohodu, ktorá umožní budúce vydania Call of Duty na PlayStation. 

Dohodu schválila aj Európska komisia po tom, ako Microsoft súhlasil s tým, že hry Activision Blizzard bude možné hrať aj na iných cloudových službách.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+