Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
1 min. čítanie

Meta predá platformu Giphy, kupujúcim je známa fotobanka

Meta musí odpredať platformu Giphy, kupuje ju fotobanka Shutterstock. Firma Shutterstock uviedla, že vďaka prevzatiu Giphy bude schopná osloviť širší okruh užívateľov.

Meta predá platformu Giphy, kupujúcim je známa fotobanka

Mete odpredaj nariadil úrad CMA

Tri roky po tom, čo materská spoločnosť Facebooku Meta kúpila Giphy za 315 miliónov dolárov, predáva vyhľadávač GIFov spoločnosti Shutterstock len za 53 miliónov dolárov, čo predstavuje stratu 262 miliónov dolárov.

Vinníkom nebola neschopnosť spoločnosti, ale britský protimonopolný úrad. Úrad pre hospodársku súťaž a trhy (CMA) nariadil spoločnosti Meta, aby predala Giphy v októbri minulého roka, pričom tvrdil, že fúzia poskytla spoločnosti Meta nezákonnú výhodu oproti konkurentom na trhu sociálnych médií a digitálnej reklamy.

Spoločnosť Meta neoznámila, koľko v roku 2020 za prevzatie platformy Giphy zaplatila. Podľa médií však hodnota transakcie presahovala 300 miliónov dolárov.

Giphy prevádzkuje knižnicu animovaných obrázkov vo formáte GIF. Databáza animovaných obrázkov a krátkych videí GIF si medzi užívateľmi získala značnú obľubu. Často ich vkladajú do textových správ, používajú sa ako reakcia na konkrétnu situáciu alebo udalosť. 

Spoločnosť Shutterstock prevádzkuje rozsiahlu databázu fotografií, ktorá slúži primárne pre profesionálne marketingové a reklamné využitie.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+