2 min. čítanie

Mega investícia DHL do rozvoja e-commerce operácií v Spojenom kráľovstve

Spoločnosť DHL eCommerce Solutions pred týždňom oznámila investíciu vo výške 560 miliónov EUR. Avizované investície prichádzajú po prudkom dopyte jej služieb v segmente elektronického obchodu a 40% náraste objemu oproti roku 2020. Prostriedky poskytnú jej britskej pobočke DHL Parcel UK infraštruktúru na uľahčenie rastu a majú ju dostať na čelo udržateľnej a digitálnej logistiky.

Mega investícia DHL do rozvoja e-commerce operácií v Spojenom kráľovstve

“Pandémia Covid zmenila nielen digitalizáciu, ale aj správanie spotrebiteľov. V skupine Deutsche Post DHL veríme, že online nakupovanie nie je iba dočasný trend. E-commerce je jedným z dôležitých pilierov našej stratégie, a preto budeme do tohto sektora naďalej investovať. Veľmi sa teším na to, že od 1. augusta budem podporovať podnik na jeho ceste v mojej novej funkcii generálneho riaditeľa DHL eCommerce Solutions,” povedal Pablo Ciano, výkonný viceprezident pre korporátny rozvoj, Deutsche Post DHL Group.

DHL eCommerce Solutions buduje nové centrum v Coventry

Takmer polovica investície bude smerovať do úplne nového centra s rozlohou 25 tisíc m² v SEGRO Parku Coventry Gateway, ktorý sa nachádza južne od letiska Coventry. Nové centrum dokáže spracovať 500 tisíc zásielok denne a očakáva sa, že prinesie viac ako 600 nových pracovných miest.

Centrum bude vybavené bezpečným colným skladom a colnými kapacitami na podporu medzinárodného elektronického obchodu. Najmodernejšia mechanizácia umožní automatické triedenie zásielok s rôznou hmotnosťou prostredníctvom vysokorýchlostného triediaceho zariadenia. Budova bola navrhnutá tak, aby dosiahla status BREEAM “Excellent” s cieľom minimalizovať jej vplyv na životné prostredie prostredníctvom konštrukčných prvkov, ako je 7 000 m2 solárnych panelov, LED osvetlenie a terénne úpravy na ochranu prirodzenej biodiverzity oblasti.

Strategicky rozmiestnené sklady 

Spoločnosť tiež investuje viac ako 220 miliónov eur do vytvorenia 10 úplne nových zberných a doručovacích skladov. Nové sklady vytvoria ďalších 3 500 pracovných miest. Strategicky vybrané miesta skrátia vzdialenosť a pomôžu obslúžiť zákazníkov v čo najkratšom čase.

 “Táto investícia je skutočným dôkazom vynikajúcej práce, ktorú naši ľudia a partneri odviedli za posledné dva roky. Elektronický obchod bude naďalej formovať svet okolo nás, táto investícia spolu so silou značky DHL a naším popredným prístupom k digitalizácii nám poskytne silnú pozíciu v rámci trhu,” vysvetlil Peter Fuller, CEO DHL Parcel UK.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+