Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Lučenec
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Mega investícia DHL do rozvoja e-commerce operácií v Spojenom kráľovstve

Spoločnosť DHL eCommerce Solutions pred týždňom oznámila investíciu vo výške 560 miliónov EUR. Avizované investície prichádzajú po prudkom dopyte jej služieb v segmente elektronického obchodu a 40% náraste objemu oproti roku 2020. Prostriedky poskytnú jej britskej pobočke DHL Parcel UK infraštruktúru na uľahčenie rastu a majú ju dostať na čelo udržateľnej a digitálnej logistiky.

Mega investícia DHL do rozvoja e-commerce operácií v Spojenom kráľovstve

“Pandémia Covid zmenila nielen digitalizáciu, ale aj správanie spotrebiteľov. V skupine Deutsche Post DHL veríme, že online nakupovanie nie je iba dočasný trend. E-commerce je jedným z dôležitých pilierov našej stratégie, a preto budeme do tohto sektora naďalej investovať. Veľmi sa teším na to, že od 1. augusta budem podporovať podnik na jeho ceste v mojej novej funkcii generálneho riaditeľa DHL eCommerce Solutions,” povedal Pablo Ciano, výkonný viceprezident pre korporátny rozvoj, Deutsche Post DHL Group.

DHL eCommerce Solutions buduje nové centrum v Coventry

Takmer polovica investície bude smerovať do úplne nového centra s rozlohou 25 tisíc m² v SEGRO Parku Coventry Gateway, ktorý sa nachádza južne od letiska Coventry. Nové centrum dokáže spracovať 500 tisíc zásielok denne a očakáva sa, že prinesie viac ako 600 nových pracovných miest.

Centrum bude vybavené bezpečným colným skladom a colnými kapacitami na podporu medzinárodného elektronického obchodu. Najmodernejšia mechanizácia umožní automatické triedenie zásielok s rôznou hmotnosťou prostredníctvom vysokorýchlostného triediaceho zariadenia. Budova bola navrhnutá tak, aby dosiahla status BREEAM “Excellent” s cieľom minimalizovať jej vplyv na životné prostredie prostredníctvom konštrukčných prvkov, ako je 7 000 m2 solárnych panelov, LED osvetlenie a terénne úpravy na ochranu prirodzenej biodiverzity oblasti.

Strategicky rozmiestnené sklady 

Spoločnosť tiež investuje viac ako 220 miliónov eur do vytvorenia 10 úplne nových zberných a doručovacích skladov. Nové sklady vytvoria ďalších 3 500 pracovných miest. Strategicky vybrané miesta skrátia vzdialenosť a pomôžu obslúžiť zákazníkov v čo najkratšom čase.

 “Táto investícia je skutočným dôkazom vynikajúcej práce, ktorú naši ľudia a partneri odviedli za posledné dva roky. Elektronický obchod bude naďalej formovať svet okolo nás, táto investícia spolu so silou značky DHL a naším popredným prístupom k digitalizácii nám poskytne silnú pozíciu v rámci trhu,” vysvetlil Peter Fuller, CEO DHL Parcel UK.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+