2 min. čítanie

Martinus otvára prvé kamenné kníhkupectvo v Českej republike

Martinus, veľký knižný reťazec, ktorý na Slovensku prevádzkuje 17 kamenných predajní, posilní svoju expanziu do Českej republiky. Prvé české plnoformátové kníhkupectvo by sa malo otvoriť na jeseň v Brne. Mimochodom, pôjde o vôbec prvé tejto značky v zahraničí.

Martinus otvára prvé kamenné kníhkupectvo v Českej republike
Zdroj: Martinus

Martinus otvára dvojposchodové kníhkupectvo v Brne

Slovenský Martinus už viac ako desať rokov (od roku 2012) prevádzkuje v Českej republike internetový e-shop Martinus.cz. Teraz k nemu pribudne dvojpodlažné kníhkupectvo v nákupnom centre Veľký Špalíček v centre Brna, ktoré ponúkne desiatky tisíc knižných titulov. Otvorí sa niekedy v priebehu jesenných mesiacov.

“Snažíme sa naše kníhkupectvá navrhnúť tak, aby neboli len miestom, kam si zákazníci chodia kupovať knihy. Chceme, aby sem chodili objavovať nové knihy, nasávať inšpiráciu z knižného sveta, oddýchnuť si od každodenného zhonu a v pokoji si prezrieť niektorú z knižných noviniek,” povedal pre Borovan.cz Dušan Murčo, growth manažér Martinus.cz.

Brnenská pobočka bude podľa neho založená na podobnom koncepte ako slovenské predajne: teda na tzv. kníhkupectve, ktoré spája kníhkupectvo s kaviarňou a ktoré ponúkne množstvo čitateľských kútikov. “Kníhkupectvo je koncept, ktorý sme na Slovensku úspešne otestovali a ktorý sa teší veľkej obľube u našich knihomoľov a knihovníčok,” vysvetľuje CEO Martinusu Michal Meško. Nové kníhkupectvo v Brne ponúkne aj služby odberného miesta Martinus.cz či nákup a predaj prečítaných kníh.

Okrem 17 vlastných predajní má Martinus na Slovensku aj tzv. spriatelené kníhkupectvá. Ide o externé predajne, s ktorými nie je reťazec majetkovo prepojený, ale prostredníctvom webovej stránky Martinus.sk si čitateľ môže rezervovať knihu zo skladu danej predajne alebo uskutočniť osobný nákup na Martinus.sk. Martinus má tri takéto partnerské kníhkupectvá aj v Českej republike. Knižný reťazec vlastnia podnikatelia Michal Meško, Josef Santus, Ivana Santusová, Miroslava Santusová a Andrea Mešková. V tomto roku by mal podľa Murca celkový obrat spoločnosti presiahnuť 50 miliónov eur (český a slovenský trh).

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako na export?
4 min. čítanie

Ako na export?

V dnešnej komplikovanej dobe je rast čím ďalej tým ťažší. Najmä na trhoch, kde už daná firma pôsobí roky a sú obrané všetky nízko visiace ovocia ako v internej štruktúre, tak aj v (online) marketingu. Riešením môže byť napríklad export. Je dôležité si uvedomiť, že export nemôže byť cieľom, je to stratégia na dosiahnutie biznis […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+