Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Lučenec
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Marks&Spencer spúšťa službu Live Stream. Funguje prepojenie sociálnych sietí a online businessu?

Koncom januára spoločnosť M&S oznámila spustenie novej služby Live stream s názvom "M&S LIVE", v rámci ktorej sa zákazníci môžu zapojiť do živého vysielania, aby sa pýtali otázky odborníkov z M&S a dozvedeli sa viac o sortimente výrobkov.

Marks&Spencer spúšťa službu Live Stream. Funguje prepojenie sociálnych sietí a online businessu?

Spojenie livestreamu a e-commerce ako alternatíva ku kamenným obchodom

Krása livestreamu spočíva v schopnosti preniesť zážitok z kamennej predajne do online priestoru. Ľudí v priamom prenose sprevádza odborník a predstaví im produktovú radu spôsobom, ktorý by im pri bežnom skrolovaní e-shopu chýbal.

Zoberme si napríklad zákazníka, ktorý si prezerá kabelky na stránke svojho obľúbeného predajcu. Chcel by sa podrobnejšie pozrieť na detaily produktu, ale je obmedzený existujúcimi obrázkami. Tie zďaleka nemusia reflektovať predstavu a očakávanie nakupujúceho. Live stream umožní zákazníkom získať osobnejšiu skúsenosť a podrobnejší prehľad o produkte, o ktorý majú záujem a premietnuť ho do nákupu. 

zdroj:marksandspencer.com

“V posledných rokoch e-commerce zažíva rýchly prechod k obchodovaniu na sociálnych sieťach, pričom podľa nášho prieskumu len TikTok zaznamenal počas pandémie fenomenálny 553% nárast nákupov. K tomu prispeli najmä mladší spotrebitelia, pričom v roku 2022 bude 43 % príslušníkov generácie Z využívať sociálne siete na nákup produktov. Značky a predajcovia, ktorí túto príležitosť využili, zažívajú úspešné obdobie. Spotrebitelia sa čoraz častejšie nechajú ovplyvniť reklamou značky, recenziami a príspevkami influencerov na sociálnych sieťach. Aj to ovplyvňuje nárast live stream nakupovania. Tento trend už zaznamenal obrovský nárast popularity medzi kupujúcimi z generácie Z. Je jasné prečo interaktívna povaha živého nakupovania pomáha značkám a predajcom spájať spotrebiteľov s ďalšími spotrebiteľmi a prináša im zážitok, ktorý presahuje rámec “obyčajného nakupovania”. Ed Hill, SVP EMEA at Bazaarvoice

TikTok zaznamenal počas pandémie fenomenálny 553% nárast nákupov.

Social network business je určite niečo, čo by značky a online predajcovia nemali prehliadať – za predpokladu, že chcú byť úspešní. TikTok, Instagram a niekoľko ďalších sociálnych sietí už tento koncept predaja umožňujú. Predpokladá sa, že v blízkej budúcnosti uvidíme, ako trend livestream nakupovania zrealizujú aj veľké marketplaces, ktoré umožnia značkám streamovať a získať viac tržieb. Zároveň to bude jeden zo spôsobov budovania dôvery v samotný brand.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+