1 min. čítanie

Maloobchodné tržby v Maďarsku klesli v januári najprudšie takmer za dva roky

Za december štatistici revidovali tempo poklesu na 4,1 percenta, pričom v predbežnom odhade uvádzali pokles tržieb na úrovni 3,9 percenta.

Maloobchodné tržby v Maďarsku klesli v januári najprudšie takmer za dva roky

Najvýraznejší pokles za posledné dva roky

Po poklese v poslednom mesiaci minulého roka zaznamenali maloobchodné tržby v Maďarsku pokles aj na začiatku roka 2023, pričom jeho tempo bolo najvýraznejšie takmer za dva roky. Poukázali na to v pondelok zverejnené údaje maďarského štatistického úradu, informujú agentúra MTI a portál tradingeconomics.

Tržby v maloobchode upravené o kalendárne vplyvy klesli v Maďarsku v januári medziročne o 4,5 percenta, uviedol štatistický úrad. Znamená to pokles druhý mesiac po sebe a najvýraznejší od februára 2021. Za december štatistici revidovali tempo poklesu na 4,1 percenta, pričom v predbežnom odhade uvádzali pokles tržieb na úrovni 3,9 percenta.

V januári vývoj v maloobchode výrazne ovplyvnil predaj pohonných látok a potravín. Tržby z predaja palív sa znížili o 9,7 percenta, zatiaľ čo v decembri ešte o 1,3 percenta vzrástli. Klesli aj tržby z predaja v obchodoch s potravinami a z predaja nepotravinových produktov. V prvom prípade pokles dosiahol 4,8 percenta a v druhom 1,5 percenta.

credit: Trend

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?
3 min. čítanie

Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?

V roku 2023 sme zaznamenali prelom v oblasti generatívnych systémov založených na umelej inteligencii (AI), od telefonických rozhovorov s virtuálnymi operátormi až po automaticky personalizované odporúčania produktov a virtuálnych nákupných asistentov. Algoritmy strojového učenia sú dnes všadeprítomné, ale čo si o zavádzaní AI vo svete módy myslia českí spotrebitelia? Aké nové nástroje poznajú a ktoré […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+