Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január už čoskoro
Žilina
15. Február už čoskoro
Prešov
7. Marec už čoskoro
Trnava
28. Marec už čoskoro
Lučenec
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
14. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
1 min. čítanie

Maloobchodné tržby v Maďarsku klesli v januári najprudšie takmer za dva roky

Za december štatistici revidovali tempo poklesu na 4,1 percenta, pričom v predbežnom odhade uvádzali pokles tržieb na úrovni 3,9 percenta.

Maloobchodné tržby v Maďarsku klesli v januári najprudšie takmer za dva roky

Najvýraznejší pokles za posledné dva roky

Po poklese v poslednom mesiaci minulého roka zaznamenali maloobchodné tržby v Maďarsku pokles aj na začiatku roka 2023, pričom jeho tempo bolo najvýraznejšie takmer za dva roky. Poukázali na to v pondelok zverejnené údaje maďarského štatistického úradu, informujú agentúra MTI a portál tradingeconomics.

Tržby v maloobchode upravené o kalendárne vplyvy klesli v Maďarsku v januári medziročne o 4,5 percenta, uviedol štatistický úrad. Znamená to pokles druhý mesiac po sebe a najvýraznejší od februára 2021. Za december štatistici revidovali tempo poklesu na 4,1 percenta, pričom v predbežnom odhade uvádzali pokles tržieb na úrovni 3,9 percenta.

V januári vývoj v maloobchode výrazne ovplyvnil predaj pohonných látok a potravín. Tržby z predaja palív sa znížili o 9,7 percenta, zatiaľ čo v decembri ešte o 1,3 percenta vzrástli. Klesli aj tržby z predaja v obchodoch s potravinami a z predaja nepotravinových produktov. V prvom prípade pokles dosiahol 4,8 percenta a v druhom 1,5 percenta.

credit: Trend

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+