Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
3 min. čítanie

Mall Group s novým generálnym riaditeľom, povedie aj CZC

Rok po akvizícii Mall Group poľskou spoločnosťou Allegro dochádza vo vedení českej e-commerce dvojky k významným zmenám. Do jeho čela bol vymenovaný Jean Charretteur, ktorý bude zároveň šéfovať e-shopu s elektronikou CZC.

Mall Group s novým generálnym riaditeľom, povedie aj CZC

Jean Charretteur prichádza do spoločnosti s početnými zahraničnými skúsenosťami z riadiacich pozícií v spoločnostiach Tesco, Metro AG a Carrefour. Z pozície generálneho riaditeľa bude mať na starosti aktivity skupiny Mall Group súvisiace s integráciou s medzinárodnou skupinou e-commerce Allegro. Vo svojej novej funkcii bude zodpovedný za aktivity Mall v Českej republike, na Slovensku, v Maďarsku, Slovinsku a Chorvátsku, ako aj za riadenie e-shopu CZC, kde prevezme časť zodpovednosti od odchádzajúcej generálnej riaditeľky CZC Jitky Dvořákovej.

Charretteur má bohaté skúsenosti z maloobchodu

Jean Charretteur prichádza do Mall Group po troch rokoch pôsobenia v spoločnosti UNO Hypermarché v Alžírsku, kde bol generálnym riaditeľom. Má tiež priame skúsenosti s českým trhom, keďže viac ako tri roky pôsobil v Prahe na manažérskej pozícii v spoločnosti Tesco, kde bol zodpovedný za rozvoj spoločnosti v Českej republike a na Slovensku.

V Mall Group sa bude aktívne podieľať na prehlbovaní integrácie so skupinou Allegro, pre ktorú je vstup na český trh dôležitým krokom v pláne medzinárodnej expanzie. Nákupná platforma spoločnosti Allegro patrí medzi desať najväčších internetových obchodov na svete a v súčasnosti je aj najziskovejším internetovým obchodom. Spojenie so skupinou Mall Group dáva českým maloobchodníkom možnosť osloviť milióny zákazníkov v celej Európe, pričom českí zákazníci majú na druhej strane prístup k miliónom ponúk za výhodné ceny.

Nový generálny riaditeľ má vďaka svojmu predchádzajúcemu pôsobeniu v maloobchodnom sektore dlhoročné skúsenosti s riadením spoločnosti orientovanej na zákazníka a na týchto skúsenostiach bude stavať pri tvorbe budúcej stratégie Mall Group. 

Zároveň bude naďalej prispievať k rozvoju kľúčových kompetencií skupiny Mall Group, medzi ktoré patrí prevádzka vlastných distribučných centier a predaj tovaru od vlastných dodávateľov.

Dvořáková odchádza po 10 rokoch

V rámci manažmentu CZC plánuje Charretteur hlbšie prepojiť svoje odborné tímy so zahraničnými partnermi skupiny Allegro. CZC ako špecialista na počítače a elektroniku je v krajine dlhodobo silnou značkou a svoju pozíciu na českom trhu plánuje pod záštitou najväčšieho stredoeurópskeho online trhoviska ešte viac posilniť.

Súčasná generálna riaditeľka CZC Jitka Dvořáková viedla e-shop desať rokov a pod jej vedením CZC úspešne dosahovalo zisk a prosperovalo aj v náročnom období pandémie. “Moje milé CZC, bolo to s vami skvelých desať rokov plných radosti z tvorivej práce v nesmierne motivovanom tíme, s množstvom inšpiratívnych ľudí a talentov, s ktorými bola radosť pracovať. A vďaka tvrdej práci vás všetkých môžem teraz odovzdať firmu, ktorá sa dokázala zlepšovať aj v ťažkých časoch, ktorá sa dostala do prvej ligy českého e-commerce a stala sa zaslúžene obľúbenou značkou,” povedala Jitka Dvořáková.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

credit: Mam.cz

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?
3 min. čítanie

Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?

Rozšírená realita, virtuálna realita a živé vysielanie môžu značkám pomôcť zvýšiť príťažlivosť a zlepšiť online nakupovanie. Pre budúcnosť e-commerce bude dôležité sledovať a využívať nové technológie, aby sa zlepšila zákaznícka skúsenosť a prilákali noví zákazníci.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+