3 min. čítanie

Mall Group s novým generálnym riaditeľom, povedie aj CZC

Rok po akvizícii Mall Group poľskou spoločnosťou Allegro dochádza vo vedení českej e-commerce dvojky k významným zmenám. Do jeho čela bol vymenovaný Jean Charretteur, ktorý bude zároveň šéfovať e-shopu s elektronikou CZC.

Mall Group s novým generálnym riaditeľom, povedie aj CZC

Jean Charretteur prichádza do spoločnosti s početnými zahraničnými skúsenosťami z riadiacich pozícií v spoločnostiach Tesco, Metro AG a Carrefour. Z pozície generálneho riaditeľa bude mať na starosti aktivity skupiny Mall Group súvisiace s integráciou s medzinárodnou skupinou e-commerce Allegro. Vo svojej novej funkcii bude zodpovedný za aktivity Mall v Českej republike, na Slovensku, v Maďarsku, Slovinsku a Chorvátsku, ako aj za riadenie e-shopu CZC, kde prevezme časť zodpovednosti od odchádzajúcej generálnej riaditeľky CZC Jitky Dvořákovej.

Charretteur má bohaté skúsenosti z maloobchodu

Jean Charretteur prichádza do Mall Group po troch rokoch pôsobenia v spoločnosti UNO Hypermarché v Alžírsku, kde bol generálnym riaditeľom. Má tiež priame skúsenosti s českým trhom, keďže viac ako tri roky pôsobil v Prahe na manažérskej pozícii v spoločnosti Tesco, kde bol zodpovedný za rozvoj spoločnosti v Českej republike a na Slovensku.

V Mall Group sa bude aktívne podieľať na prehlbovaní integrácie so skupinou Allegro, pre ktorú je vstup na český trh dôležitým krokom v pláne medzinárodnej expanzie. Nákupná platforma spoločnosti Allegro patrí medzi desať najväčších internetových obchodov na svete a v súčasnosti je aj najziskovejším internetovým obchodom. Spojenie so skupinou Mall Group dáva českým maloobchodníkom možnosť osloviť milióny zákazníkov v celej Európe, pričom českí zákazníci majú na druhej strane prístup k miliónom ponúk za výhodné ceny.

Nový generálny riaditeľ má vďaka svojmu predchádzajúcemu pôsobeniu v maloobchodnom sektore dlhoročné skúsenosti s riadením spoločnosti orientovanej na zákazníka a na týchto skúsenostiach bude stavať pri tvorbe budúcej stratégie Mall Group. 

Zároveň bude naďalej prispievať k rozvoju kľúčových kompetencií skupiny Mall Group, medzi ktoré patrí prevádzka vlastných distribučných centier a predaj tovaru od vlastných dodávateľov.

Dvořáková odchádza po 10 rokoch

V rámci manažmentu CZC plánuje Charretteur hlbšie prepojiť svoje odborné tímy so zahraničnými partnermi skupiny Allegro. CZC ako špecialista na počítače a elektroniku je v krajine dlhodobo silnou značkou a svoju pozíciu na českom trhu plánuje pod záštitou najväčšieho stredoeurópskeho online trhoviska ešte viac posilniť.

Súčasná generálna riaditeľka CZC Jitka Dvořáková viedla e-shop desať rokov a pod jej vedením CZC úspešne dosahovalo zisk a prosperovalo aj v náročnom období pandémie. “Moje milé CZC, bolo to s vami skvelých desať rokov plných radosti z tvorivej práce v nesmierne motivovanom tíme, s množstvom inšpiratívnych ľudí a talentov, s ktorými bola radosť pracovať. A vďaka tvrdej práci vás všetkých môžem teraz odovzdať firmu, ktorá sa dokázala zlepšovať aj v ťažkých časoch, ktorá sa dostala do prvej ligy českého e-commerce a stala sa zaslúžene obľúbenou značkou,” povedala Jitka Dvořáková.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

credit: Mam.cz

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+