2 min. čítanie

Luxusné odevy v Amazone? Spoločnosť chce preraziť v Európe

Amazon otvorí Fashion Luxury Stores v 5 krajinách Európy. Nateraz ponúkne 8 módnych značiek a v budúcnosti plánuje pridať ďalšie. Ako poznamenali v Guardiane, v Európe ho čaká silná konkurencia. 

Luxusné odevy v Amazone? Spoločnosť chce preraziť v Európe

Luxury stores na všetkých hlavných trhoch Európy

Amazon spustil v Spojených štátoch ponuku luxusných módnych značiek už pred dvoma rokmi. A teraz sa dočkali aj zákazníci na východnej strane Atlantiku. Spoločnosť si už roky drží pevné postavenie v rámci piatich trhov. Nemecko, Spojené kráľovstvo, Francúzsko, Taliansko, Španielsko. Prvé dva menované patria k najsilnejším a generujú tržby vo výške 20, resp. 30 miliárd eur.

Luxury Stores je odteraz k dispozícii na všetkých piatich trhoch. Európski zákazníci sa môžu tešiť na prístup k 8 značkám vrátane Christopher Kane, Dundas, Elie Saab, Mira Mikati, Rianna+Nina, Bogliogi, Jonathan Cohen a Altazurra. V budúcnosti pribudnú ďalšie značky. Kolekcie predávajú samotné značky, zatiaľ čo Amazon sa postará o distribúciu a dopravu.

Očakáva sa, že luxusné módne značky budú ponúkať bezplatné doručenie a vrátenie tovaru a budú si môcť vybrať, či budú tovar distribuovať prostredníctvom vlastných skladov alebo skladov Amazonu.

“Móda je oblasť, v ktorej neustále inovujeme a vyvíjame nové ponuky a vždy hľadáme spôsoby, ako ponúknuť našim rôznorodým zákazníkom, ktorí milujú módu, viac ich obľúbených značiek a štýlov,” hovorí viceprezidentka Ruth Diazová z Amazon Fashion Europe.

Dodáva: “Toto je len začiatok a my sa tešíme, že budeme aj naďalej podporovať značky, aby sa mohli každú sezónu podeliť o svoje najnovšie kolekcie a jedinečné príbehy s našimi európskymi zákazníkmi.”

V Európe sa Amazon stretne s tvrdou konkurenciou

V Európe sa Amazon stretne s takými hráčmi, ako sú Zalando, Farfetch a Net-a-porter, ktorí sú v segmente luxusnej módy doma. Hoci Amazon prekonáva konkurentov v rozsahu a príjmoch, otázkou je, či sa európski zákazníci od týchto zavedených multibrandových platforiem odklonia.

Retailová odborníčka Mary Portas však spochybnila schopnosť Amazonu predávať luxusnú módu. “Majú Burberry, Gucci, Dries? Nevyzerá to ako top značky, ktoré zákazníci nájdu na Net-a-Porter.” 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+