Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Letenky cez Uber? Spoločnosť rozširuje ponuku služieb

Uber prichádza s novou funkcionalitou, ktorá umožní zákazníkom rezervovať si lety priamo v aplikácii. Zatiaľ len v Spojenom kráľovstve. Vďaka partnerstvu s porovnávačom leteniek, spoločnosťou Hopper, môže Uber rozšíriť ponuku služieb a vytvoriť komplexný nástroj na cestovanie. 

Letenky cez Uber? Spoločnosť rozširuje ponuku služieb

Rezervácia leteniek cez Uber

Nová funkcia bude k dispozícii všetkým používateľom Uberu v Spojenom kráľovstve už toto leto. Uber bude zákazníkom ponúkať celý rad výhod vrátane fixácie cestovného, záruky zrušenia letu, možnosti zrušiť a zmeniť let bez udania dôvodu a VIP podpory. Uber chce ponúknuť vnútroštátne aj medzinárodné lety.

Andrew Brem, výkonný riaditeľ spoločnosti Uber UK, k tomuto oznámeniu povedal: “Sme veľmi radi, že môžeme privítať rezerváciu letov ako najnovší prírastok do našej ponuky služieb. Či už cestujete služobne alebo na dovolenku, naša nová funkcia vám umožní jednoducho a pohodlne rezervovať a spravovať letenky – stačí vám na to minúta v aplikácii Uber. Vďaka tejto funkcii je naša aplikácia o krok bližšie k tomu, aby sa stala skutočne komplexným riešením pre všetky potreby zákazníkov.”

Frederic Lalonde, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Hopper, dodal: “Naša iniciatíva B2B s názvom Hopper Cloud umožnila úplne bezproblémovú integráciu našich cestovných služieb do ekosystému Uber. Táto nová spolupráca ponúkne používateľom služby Uber široký výber, transparentnosť a flexibilitu pri rezervácii letov, a to všetko na jednom mieste, v aplikácii, na ktorú sú zvyknutí.”

Zdroj: Fintechcowboys

Týždenný podcast UPdate

Lacnejšie letenky?

Týmto krokom spoločnosť Uber vstupuje do oblasti rezervácie leteniek a posilňuje svoju pozíciu komplexnej cestovnej platformy. Zákazníci v Spojenom kráľovstve sa môžu tešiť na pohodlnejší a transparentnejší spôsob rezervácie letov. Treba dodať, že aj týmto krokom Uber nasleduje trend veľkých technologických spoločností, a to konsolidovať čo najviac aplikácií a funkcií pod jednu strechu. 

Z obchodného hľadiska je tiež dôležité poznamenať, že v aplikáciách na sledovanie letov je pomerne veľký počet spoločností, a preto je tu silná cenová konkurencia. Bude zaujímavé sledovať, čo sa stane s odvetvím po vstupe veľkej spoločnosti, akou je Uber, ktorá je schopná fungovať so stratou, čím by stanovila likvidačnú cenu pre viacerých svojich konkurentov v odvetví.

Credit: Coverager.com

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Nákupné správanie Indov sa mení
2 min. čítanie

Nákupné správanie Indov sa mení

Čína už nie je najľudnatejšou krajinou. V roku 2022 ju predbehla India s viac ako 1,43 miliardami ľudí. Sledovať zmenu spotrebiteľského správania v najobývanejšej krajine preto môže byť dobrý indikátor toho, kam sa uberá nákupné správanie.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+