Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
1 min. čítanie

Křetínského spoločnosť Czech Media Invest vstupuje do výroby online videí Loopsider

Mediálny holding kupuje know-how na vývoj videí svojich značiek na sociálnych sieťach.

Křetínského spoločnosť Czech Media Invest vstupuje do výroby online videí Loopsider
Zdroj: Pixabay

Loopsider sa stane súčasťou skupiny CMI France

Spoločnosť Czech Media Invest (CMI), ktorú vlastnia Daniel Křetínský, Patrik Tkáč a Roman Korbačka, kupuje 45 % podiel vo francúzskej spoločnosti Loopsider, ktorá vyrába spravodajské videá a distribuuje ich prostredníctvom sociálnych sietí, uviedol francúzsky obchodný denník Les Echos. Výšku transakcie strany nezverejnili. Denník Lettre A odhadol hodnotu digitálnej spoločnosti na 30 miliónov eur.

Loopsider sa stane súčasťou skupiny CMI France, ktorá je súčasťou českého holdingu CMI. CMI France okrem iného vydáva časopisy Elle a Marianne. Vedenie spoločnosti Loopsider zostane v rukách zakladateľskej trojice, ktorá bude naďalej vlastniť väčšinový podiel.

V rokoch 2021 a 2022 bola spoločnosť zisková. “V tomto roku chceme zvýšiť tržby a EBITDA o 35 až 50 %,” povedal Giuseppe de Martino, jeden zo zakladateľov spoločnosti. Videá spoločnosti Loopsider si denne pozrie sedem miliónov ľudí, pričom mesačne si ich prehrá 150 miliónov ľudí.

“Loopsider nám prinesie know-how, ktoré nám pomôže rozvíjať videá našich značiek na sociálnych sieťach. Prvé z nich chceme spustiť v septembri,” povedala Valérie Salomon z CMI France pre noviny Les Echos.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?
3 min. čítanie

Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?

Rozšírená realita, virtuálna realita a živé vysielanie môžu značkám pomôcť zvýšiť príťažlivosť a zlepšiť online nakupovanie. Pre budúcnosť e-commerce bude dôležité sledovať a využívať nové technológie, aby sa zlepšila zákaznícka skúsenosť a prilákali noví zákazníci.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+