1 min. čítanie

Křetínského spoločnosť Czech Media Invest vstupuje do výroby online videí Loopsider

Mediálny holding kupuje know-how na vývoj videí svojich značiek na sociálnych sieťach.

Křetínského spoločnosť Czech Media Invest vstupuje do výroby online videí Loopsider
Zdroj: Pixabay

Loopsider sa stane súčasťou skupiny CMI France

Spoločnosť Czech Media Invest (CMI), ktorú vlastnia Daniel Křetínský, Patrik Tkáč a Roman Korbačka, kupuje 45 % podiel vo francúzskej spoločnosti Loopsider, ktorá vyrába spravodajské videá a distribuuje ich prostredníctvom sociálnych sietí, uviedol francúzsky obchodný denník Les Echos. Výšku transakcie strany nezverejnili. Denník Lettre A odhadol hodnotu digitálnej spoločnosti na 30 miliónov eur.

Loopsider sa stane súčasťou skupiny CMI France, ktorá je súčasťou českého holdingu CMI. CMI France okrem iného vydáva časopisy Elle a Marianne. Vedenie spoločnosti Loopsider zostane v rukách zakladateľskej trojice, ktorá bude naďalej vlastniť väčšinový podiel.

V rokoch 2021 a 2022 bola spoločnosť zisková. “V tomto roku chceme zvýšiť tržby a EBITDA o 35 až 50 %,” povedal Giuseppe de Martino, jeden zo zakladateľov spoločnosti. Videá spoločnosti Loopsider si denne pozrie sedem miliónov ľudí, pričom mesačne si ich prehrá 150 miliónov ľudí.

“Loopsider nám prinesie know-how, ktoré nám pomôže rozvíjať videá našich značiek na sociálnych sieťach. Prvé z nich chceme spustiť v septembri,” povedala Valérie Salomon z CMI France pre noviny Les Echos.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+