1 min. čítanie

Křetínského spoločnosť Czech Media Invest vstupuje do výroby online videí Loopsider

Mediálny holding kupuje know-how na vývoj videí svojich značiek na sociálnych sieťach.

Křetínského spoločnosť Czech Media Invest vstupuje do výroby online videí Loopsider
Zdroj: Pixabay

Loopsider sa stane súčasťou skupiny CMI France

Spoločnosť Czech Media Invest (CMI), ktorú vlastnia Daniel Křetínský, Patrik Tkáč a Roman Korbačka, kupuje 45 % podiel vo francúzskej spoločnosti Loopsider, ktorá vyrába spravodajské videá a distribuuje ich prostredníctvom sociálnych sietí, uviedol francúzsky obchodný denník Les Echos. Výšku transakcie strany nezverejnili. Denník Lettre A odhadol hodnotu digitálnej spoločnosti na 30 miliónov eur.

Loopsider sa stane súčasťou skupiny CMI France, ktorá je súčasťou českého holdingu CMI. CMI France okrem iného vydáva časopisy Elle a Marianne. Vedenie spoločnosti Loopsider zostane v rukách zakladateľskej trojice, ktorá bude naďalej vlastniť väčšinový podiel.

V rokoch 2021 a 2022 bola spoločnosť zisková. “V tomto roku chceme zvýšiť tržby a EBITDA o 35 až 50 %,” povedal Giuseppe de Martino, jeden zo zakladateľov spoločnosti. Videá spoločnosti Loopsider si denne pozrie sedem miliónov ľudí, pričom mesačne si ich prehrá 150 miliónov ľudí.

“Loopsider nám prinesie know-how, ktoré nám pomôže rozvíjať videá našich značiek na sociálnych sieťach. Prvé z nich chceme spustiť v septembri,” povedala Valérie Salomon z CMI France pre noviny Les Echos.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov
3 min. čítanie

Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov

Hoci módne trendy do určitej miery formujú módne preferencie spotrebiteľov, najnovší výskum GLAMI Fashion (Re)search ukazuje, že pri nákupe oblečenia stále prevládajú stereotypy, a to ako z hľadiska štandardov krásy a postavy, tak aj veku. V dôsledku toho tretina Čechov radšej vynecháva letné aktivity, aby neodhalila svoje telo, a tretina Čechov nad 55 rokov pociťuje […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+