2 min. čítanie

Kontroverzie spojené s X zosilujú. Musk zapláta kauzu ďalším zvláštnym rozhodnutím

Miliardár Elon Musk je kritizovaný za svoje kontroverzné príspevky a prístup k moderovaniu obsahu na platforme X. Sociálnu sieť Twitter odkúpil ešte v roku 2022 so zámerom upustiť od cenzúry. Od tohto bodu sa so sieťou spája čoraz väčšia kontroverzia. Napriek používaniu Community Notes sa šírenie škodlivého obsahu nepodarilo zastaviť, práve naopak.

Kontroverzie spojené s X zosilujú. Musk zapláta kauzu ďalším zvláštnym rozhodnutím
Zdroj: Depositphotos

Len nedávno sa sieťou šírili pornografické materiály generované umelou inteligenciou s hviezdou Taylor Swift. Kým sa pôvodný zdroj obsahu podarilo zastaviť, obrázky dosiahli viac ako 27 miliónov zobrazení a 260 000 lajkov. Aby sa materiál nešíril ďalej, platforma si poradila svojsky – v aplikácii zakázala všetky vyhľadávania hesla Taylor Swift. Speváčka voči spoločnosti už podniká právne kroky.

Spoločnosť zároveň oznámila budovanie nového moderátorského centra v Texase, kde vyčlenili 100 pracovníkov so zameraním najmä na obsah spojený so sexuálnym zneužívaním detí.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Na verejnosť prenikli informácie o tom, ako sa na X šíria dezinformácie cez botov. Sieť sa snaží botové farmy eliminovať pomocou overovania platieb, aby sa zaistilo, že za každým profilom stoja skutoční ľudia.

Zdá sa, že doterajšie riešenia platformy X na moderovanie obsahu a boj proti botom sa zatiaľ nefungujú podľa plánu. Znepokojenie nad týmto javom sa pretavilo aj medzi reklamných partnerov, ktorí zo siete odchádzajú. Spoločnosť X sa vďaka tomu pripravila o kapitál a v dôsledku pozastavenia kampaní kľúčovými reklamnými partnermi jej klesli marže.

V reakcii na tento jav X zvažuje ďalší kontroverzný krok – sprístupnenie obsahu pre dospelých. Twitter nad týmto krokom premýšľal už skôr, no nakoniec upustil kvôli bezpečnostným obavám. Či sa X pustí do konkurencie OnlyFans, je otázne. Zatiaľ lepí dieru v rozpočte inou kontroverziou.

“Sieť X nedávno podpísala novú zmluvu s BetMGM o zobrazovaní hazardných kurzov v streame, čo je ďalší kontroverzný prvok, ktorému sa ostatné sociálne médiá v minulosti vyhýbali,” približuje správa Social Media Today.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?
3 min. čítanie

Čo si myslia Česi o AI pri nakupovaní módy?

V roku 2023 sme zaznamenali prelom v oblasti generatívnych systémov založených na umelej inteligencii (AI), od telefonických rozhovorov s virtuálnymi operátormi až po automaticky personalizované odporúčania produktov a virtuálnych nákupných asistentov. Algoritmy strojového učenia sú dnes všadeprítomné, ale čo si o zavádzaní AI vo svete módy myslia českí spotrebitelia? Aké nové nástroje poznajú a ktoré […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+