2 min. čítanie

Knihotaxi premáva v uliciach Prahy aj tieto Vianoce

Aj tieto Vianoce vyšle Knihobot do pražských ulíc svoje taxi. Kuriérska služba Knihotaxi od ľudí vyzdvihne nepotrebné knihy a po ich predaji dostanú pôvodní majitelia peniaze. 

Knihotaxi premáva v uliciach Prahy aj tieto Vianoce

Knihy z druhej ruky

Do pražských ulíc už po druhýkrát vyrazí Knihotaxi secondhandového kníhkupectva Knihobot. S originálnym sloganom „Vánoce jsou svátky (ú)klidu” bude od ľudí zbierať vytriedené a nepotrebné knihy. Počas vianočných prázdnin si budú môcť ľudia objednať aj taxík. Knihobot potom knihy odfotografuje, katalogizuje a dá ich do predaja. Po ich predaji dostanú pôvodní majitelia peniaze.

“Chceme využiť čas vianočného upratovania a povzbudiť domácnosti, aby si upratali aj svoje knižnice.  často odkladáme a vianočné prázdniny môžu byť vhodným časom na začatie. A aby sme to čitateľom čo najviac uľahčili, rozhodli sme sa poslať im kuriéra až domov,” hovorí Tereza Kohutová, marketingová riaditeľka spoločnosti Knihobot.

Za predané knihy zaplatí Knihobot 60 % z predajnej ceny knihy mínus 29 Kč. Medzi najžiadanejšie tituly patria práve knihy, ktoré už nie sú na knižnom trhu k dispozícii. To zvyšuje ich hodnotu a na tom môžu predajcovia zarobiť najviac. Žiadané sú aj odborné knihy alebo prvé vydania. 

Podľa Knihobota väčšina ľudí potrebuje konkrétny impulz, aby svoje knihy poslala ďalej. “V našich zákazníckych prieskumoch čitatelia opakovane uvádzajú, že konkrétny termín je pre nich veľkou motiváciou. Preto pravidelne spúšťame Knihotaxi, hoci je možné objednať si u nás kuriéra bežne počas celého roka,” hovorí Tereza Kohutová.

Knihotaxi si môžete objednať v rámci Prahy od 12. decembra do Troch kráľov. Knihy nie je potrebné nijako baliť, stačí ich odovzdať kuriérovi.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+