2 min. čítanie

Kampane na LinkedIn majú nové nástroje. Samozrejme s využitím AI

LinkedIn predstavuje niekoľko nových možností ako podporiť B2B marketérov pri dosahovaní ich cieľov. Podľa vlastného prieskumu LinkedIn je takmer 90 % B2B marketérov optimistických, pokiaľ ide o ich schopnosť zvýšiť príjmy v nadchádzajúcom roku.

Kampane na LinkedIn majú nové nástroje. Samozrejme s využitím AI
Zdroj: Depositphotos

The Wire

Keďže formát krátkych videí vládne na všetkých sociálnych sieťach (a nielen tam), LinkedIn pilotne zavádza program Wire. Ten marketérom umožní propagovať videoreklamy vo feede spolu s obsahom od dôveryhodných profilov. Medzi prvých účastníkov tohto programu patria významní vydavatelia ako Barron’s, Bloomberg a The Wall Street Journal.

„Vzhľadom k tomu, že 75 % dospelých v USA strávi sledovaním krátkych videí až dve hodiny denne a počet nahraných videí v sieti LinkedIn medziročne vzrástol o 45 %, testujeme novú iniciatívu, ktorá vám umožní propagovať videoreklamy v prúde popri dôveryhodnom obsahu vydavateľov,“ píše Lindsey Edwards, viceprezidentka produktového manažmentu LinkedIn.

Vylepšená umelá inteligencia

Spoločnosť LinkedIn rozširuje svoju sadu nástrojov Accelerate založenú na umelej inteligencii. Ukázalo sa, že dokáže výrazne zlepšiť efektívnosť a hospodárnosť kampaní. Medzi nové funkcie patria:

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
  • Integrácia Microsoft Designer: Tento nástroj pomáha marketérom vytvárať a prispôsobovať pútavé kreatívy tým, že ponúka viacero možností dizajnu, ktoré možno prispôsobiť konkrétnym potrebám značky.
  • Pokročilé cielenie: Marketéri môžu teraz spresniť cielenie kampane integráciou vlastných údajov s údajmi platformy LinkedIn a vylúčením konkrétnych spoločností alebo zoznamov tretích strán.
  • AI Marketing Assistant: Tento asistent poskytuje poradenstvo pri vytváraní kampaní, ponúka poznatky a odporúčania na zlepšenie výkonnosti reklamy.

AI generované kampane

Významný počet B2B marketérov (66 %) už využíva generatívnu AI vo svojej práci. Platforma Accelerate spoločnosti LinkedIn ďalej integruje AI na zefektívnenie tvorby a správy kampaní. Kľúčové funkcie zahŕňajú:

  • Tvorivé prispôsobenie: Microsoft Designer pomáha vytvárať a prispôsobovať reklamné kreatívy na základe vstupov od používateľov.
SLEDUJTE TENTO OBSAH Ako podcast
  • Zlepšené využívanie údajov: Marketéri môžu spojiť svoje vlastné údaje o zákazníkoch s údajmi LinkedIn a lepšie tak zacieliť na potenciálnych kupujúcich.
  • Konverzačný asistent: Marketingový asistent s AI môže odpovedať na otázky týkajúce sa kampane, poskytovať odporúčania a vykonávať úlohy, ako sú úpravy rozpočtu.

Na základe úspechu nových reklamných formátov, ako sú Live Event Ads a Thought Leader Ads, LinkedIn pokračuje v inovácii spôsobov, ako môžu marketéri osloviť a zapojiť svoje publikum. Cieľom platformy je pomôcť B2B marketérom vytvárať pôsobivé kampane, ktoré podporujú konverzácie a vzbudzujú dôveru u kupujúcich.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+