2 min. čítanie

Jysk dosiahol rekordný obrat

Maloobchodný gigant Jysk dosiahol v poslednom finančnom roku 2022/2023 pôsobivý obrat vo výške 5,2 miliardy eur.

Jysk dosiahol rekordný obrat
Zdroj: Depositphotos

Jysk otvoril 135 nových predajní

Maloobchodný gigant Jysk dosiahol v poslednom finančnom roku 2022/2023 pôsobivý obrat vo výške 5,2 miliardy eur. Tento úspech predstavuje nárast o 6,3 percenta a zároveň stanovuje nový rekord pre túto dánsku spoločnosť. Správa o tomto úspechu bola zverejnená na oficiálnej webovej stránke spoločnosti Jysk.

Výkonný riaditeľ Jysku, Rami Jensen, v komentári k tomuto úspechu uviedol: „Globálny maloobchodný trh je stále pod veľkým tlakom a spotrebiteľská dôvera, ako aj nákupná sila, sa nachádzajú na relatívne nízkej úrovni. Napriek tomu sme s potešením zistili, že zákazníci stále rady nakupujú v našich predajniach.“

Jysk svoj úspech v minulom roku nezaznamenal len na papieri. Vo snaze rozšíriť svoju prítomnosť otvoril 135 nových predajní, ktoré predstavujú dôležitý krok v ich rastúcej sieti. Avšak, to nie je všetko. Spoločnosť investovala aj do 619 stavebných projektov, ktoré zahŕňali nielen rozširovanie, ale aj zmenu lokalít už existujúcich predajní a prestavby s cieľom vytvoriť moderné a atraktívne nákupné prostredie pre zákazníkov.

Okrem fyzických obchodov, Jysk nezanedbáva ani digitálny aspekt svojho podnikania. Investovali do vývoja informačných technológií v podobe nového pokladničného systému, ktorý momentálne slúži v 112 predajniach v Dánsku. Plány na jeho implementáciu v ďalších krajinách, konkrétne Španielsku, Portugalsku a Francúzsku, už sú v plnom prúde.

Je zrejmé, že Jysk sa nezastavuje a aktívne investuje do svojho rastu a budúcnosti, napriek výzvam a obmedzeniam, ktorým maloobchodný sektor v súčasnosti čelí. Spoločnosť Jysk je zrejme na správnej ceste, aby si udržala svoju pozíciu ako popredný maloobchodný hráč na medzinárodnej scéne.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+