2 min. čítanie

Jednorožci na nás vyskakujú z každej strany. Najnovší prichádza zo Švédska

Instabox, švédsky start-up na doručovanie balíkov, získal v najnovšom kole financovania 174 miliónov eur. Jeho hodnota sa teraz odhaduje na 1 miliardu eur, čím získal štatút jednorožca. 

Jednorožci na nás vyskakujú z každej strany. Najnovší prichádza zo Švédska

Švédsky Instabox od svojho spustenia v roku 2015 rýchlo rastie. V roku 2020 dosiahol tržby vo výške 24 miliónov eur. V roku 2021 to už bolo viac ako 73 miliónov eur a spoločnosť vstúpila na holandský trh prostredníctvom akvizície spoločnosti Red Je Pakketje.

Instabox prekročil miliardovú hranicu

Už nejaký čas sa predpokladalo, že sa spoločnosť stane jednorožcom, ale až vďaka tomuto poslednému kolu financovania skutočne dosiahla hranicu miliardy eur, čím sa stala najnovším jednorožcom vo Švédsku. 

Toto kolo viedla európska investičná spoločnosť Verdane, ktorá sa špecializuje na technologické spoločnosti. Opäť investovali aj vlastníci ako Creades a EQT Ventures, ako aj noví investori.

“Teší ma dôvera, ktorú nám prejavili naši súčasní aj noví investori. Globálny trh s doručovateľskými službami každoročne rastie a blesková, bezproblémová a nefosílna preprava nás odlišuje od tradičných prepravných služieb. Nové financovanie nám pomôže zlepšovať naše služby, vďaka čomu sa môžeme ešte viac orientovať na zákazníkov,” povedal Alexis Priftis, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Instabox.

V súčasnosti je služba doručovania balíkov schopná doručiť viac ako 3 milióny balíkov mesačne.

Zdroje na posilnenie infraštruktúry a konsolidáciu  

Spoločnosť použije získané peniaze na ďalšiu konsolidáciu a posilnenie infraštruktúry spoločnosti Instabox vo Švédsku, Nórsku a Holandsku. Ide o veľmi potrebné posilnenie vzhľadom na úžasný medziročný rast o 300 %, ktorý spoločnosť zaznamenala od roku 2017. 

Denník Financial Times nedávno označil Instabox za tretiu najrýchlejšie rastúcu spoločnosť v Európe. V súčasnosti je služba doručovania balíkov schopná doručiť viac ako 3 milióny balíkov mesačne.

Instabox plánuje v Holandsku umiestniť minimálne 3 000 ďalších balíkomatov. Svoje postavenie posilní aj v Nórsku po prevzatí nórskej spoločnosti Porterbuddy, ktorá sa zaoberá doručovaním zásielok v ten istý deň. Začiatkom tohto roka začala spoločnosť pôsobiť v Nemecku. Doručovateľ balíkov oznámil, že čoskoro otvorí v krajine ďalšie balíkomaty.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+