2 min. čítanie

Jeden z najväčších e-shopov pre zvieratá v Európe prišiel o generálneho riaditeľa

Obľúbený nemecký internetový obchod s potrebami pre domáce zvieratá Zooplus zvýšil v roku 2021 svoje tržby na 2,09 miliardy eur. V porovnaní s predchádzajúcim rokom ide o 16% nárast. Napriek tomu Cornelius Patt, generálny riaditeľ spoločnosti, odstupuje.

Jeden z najväčších e-shopov pre zvieratá v Európe prišiel o generálneho riaditeľa

Noví majitelia a nové zmeny

Po minuloročnom prevzatí spoločnosťami Hellmand & Friendman a EQT prešiel internetový obchod s potrebami pre domáce zvieratá významnými zmenami. V januári tohto roka bolo oznámené, že jeho akcie už nebudú obchodované na Frankfurtskej burze. Spoločnosť plánuje do roku 2025 zdvojnásobiť svoje tržby a vrátiť sa na burzu s vyšším ocenením.

V domovskej krajine spoločnosť zvýšila svoje tržby o 15 % na 455 miliónov eur. Vo Švajčiarsku dosiahla obrat 80 miliónov eur. V Rakúsku dosiahla tržby vo výške 58 miliónov eur. Tieto údaje spoločnosť zverejnila v aktualizácii tržieb pre svojich akcionárov.

Spoločnosť Zooplus dosiahla v 8 rôznych krajinách tržby vo výške viac ako 100 miliónov eur.

Okrem toho dosiahla tržby vo výške viac ako 100 miliónov eur na 8 rôznych trhoch, čo sa jej podarilo prvýkrát. Túto hranicu tržieb dosiahla prvýkrát aj v Belgicku a Španielsku.

Strata podielu na trhu a odchod generálneho riaditeľa

Hoci spoločnosť Zooplus stále výrazne rastie, stratila časť svojho podielu na trhu v prospech spoločnosti Fressnapf. Omnichannel nemecký konkurent dokázal v minulom roku dosiahnuť online tržby vo výške 246 miliónov eur. Hoci Zooplus stratila podiel na trhu v prospech Fressnapf, očakáva sa, že v tomto roku zvýši tržby na 2,3 miliardy eur.

Noví majitelia chcú, aby spoločnosť Zooplus využila možnosti trhu.

Kritici naznačujú, že spoločnosť Zooplus je schopná rásť viac a rýchlejšie, keby použila silnejšiu stratégiu rastu. Spoločnosť zároveň oznámila, že jej súčasný generálny riaditeľ Cornelius Patt odstupuje. Noví majitelia chcú viac využívať nové príležitosti na trhu, zatiaľ čo generálny riaditeľ chcel ďalej optimalizovať existujúcu činnosť. Zdá sa, že spoločnosť sa v nasledujúcich rokoch zameria na ďalší rast.

V súčasnosti mníchovská spoločnosť Zooplus, založená v roku 1999, operuje na 30 trhoch Európy, vrátane Slovenska a Česka.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+