2 min. čítanie

Inzerenti Snapchatu zarobia ešte viac. Nová funkcia rozšírenej reality im umožňuje pridávať informácie do svojich reklám

Je známe, že sociálne siete sú efektívnym marketingovým nástrojom mnohých spoločností. Meta/Facebooku patrí v tomto segmente dlhodobo prvé miesto. Ostatní hráči nenechávajú nič náhode a tzv. rozšírenú realitu využívajú nielen na zábavu svojich používateľov, ale taktiež ako formu výnosov. Snapchat to využil a umožňuje maloobchodným spoločnostiam inzerovať na svojej platforme. Uvádza, že jeho rozšírenú realitu využíva viac ako 170 miliónov používateľov, a to takmer 30-krát denne.

Inzerenti Snapchatu zarobia ešte viac. Nová funkcia rozšírenej reality im umožňuje pridávať informácie do svojich reklám

AR- Rozšírená realita “Augmented Reality,” umožňuje rôznymi spôsobmi umiestňovať virtuálne objekty do reálneho prostredia. Tieto objekty sú viditeľné cez displej smartfónu, tabletu alebo cez špeciálne okuliare pre rozšírenú realitu.

Nedávno Snapchat rozšíril funkcie AR a jeho inzerenti teraz môžu do svojich reklám pridávať informácie ako popisy produktov, ceny, či odkazy na nákup.  Prostredníctvom metódy prekrývania kamery v aplikácii si užívatelia môžu virtuálne vyskúšať nový odtieň rúžu alebo štýl topánok. Nová funkcia tiež umožní značkám získať podrobnejšiu analýzu a dáta v reálnom čase, pretože vidia, o ktoré produkty je práve záujem. 

zdroj: Snap Inc.

Firmy, ktorých cieľovou skupinou sú tínedžeri, využívajú Snapchat ako predajný nástroj

Táto mobilná aplikácia je určená predovšetkým pre užívateľov v tínedžerskom veku. Dlhodobo sa snaží investovať do rozšírenej reality, aby ponúkla interaktívnu formu zábavy a kreatívnejšie nákupy. Keďže pandémia COVID-19 drží mnohých potenciálnych nakupujúcich doma, inzerenti začali experimentovať s týmto formátom.

Rozšírenú realitu Snapchatu využíva viac ako 170 miliónov používateľov, a to takmer 30-krát denne.

Keď sa minulý rok prepadol predaj spoločnosti American Eagle Outfitters Inc. v dôsledku pandémie, obchodník sa rozhodol staviť na nový nástroj AR. Maloobchodný predajca uvažoval o zatvorení predajní, pretože tínedžeri už nemohli navštevovať obchodné centrá. A keďže nechcel stratiť cieľovú skupinu, ktorá je hlavným zdrojom príjmov spoločnosti, obrátil sa na populárnu aplikáciu na zdieľanie videí Snapchat. Nakoniec sa American Eagle stala jednou z mnohých, ktorej sa podarilo z tejto spolupráce vyťažiť.

Zdroj: Snap Inc

V prieskume Digital Commerce 360 Digital Marketing June zo 143 maloobchodných firiem 19 % uviedlo, že plánujú zvýšiť svoj rozpočet na reklamu na sociálnych sieťach o viac ako 50 %. Len 9 % spoločností uviedlo Snapchat ako voľbu svojich reklamných aktivít. No stále je to v porovnaní s rokom 2020 nárast o 4 %. Tieto nové funkcie rozšírenej reality pomôžu Snapchatu získať väčší počet inzerentov a podiel na trhu. Spoločnosť Snap Inc. so sídlom v kalifornskej Santa Monice oznámi svoje hospodárske výsledky 3. februára.

 

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+