2 min. čítanie

Instagram testuje nového chatbota 

Instagram vyvíja novú možnosť chatu s umelou inteligenciou v priamych správach. To by umožnilo klásť otázky systému AI v rámci akéhokoľvek chatového vlákna.

Instagram testuje nového chatbota 

AI preteky pokračujú

Meta v súčasnosti vyvíja rôzne nové generatívne nástroje AI pre Facebook, Instagram a WhatsApp. Tie sú navrhnuté tak, aby využili nové trendy v používaní aplikácií.

Už poznáme nástroje, ktoré vám pomáhajú vytvárať reklamy na Facebooku, nálepky na Instagrame alebo Stories na Facebooku. A teraz Meta testuje chatbota s umelou inteligenciou na Instagrame.

Funguje to tak, že keď do chatovacieho poľa napíšete @ai, Instagram vás presmeruje na chatbota s umelou inteligenciou, ktorý bude kedykoľvek k dispozícii na vaše otázky. Bot AI potom zahrnie odpovede do prebiehajúcej diskusie

zdroj: Instagram

Táto správa by mohla mať vplyv na dve kľúčové oblasti:

Po prvé, tento trend je v súlade so správaním používateľov v posledných mesiacoch, keď sa čoraz viac odkláňajú od verejného publikovania obsahu vo feede a Stories a namiesto toho sa presúvajú do DM. Práve tu Meta hľadá nové možnosti, ako si ich udržať a ešte viac zapojiť.

V druhom prípade ide o ďalší rozvoj generatívnej umelej inteligencie a jej integráciu do sociálnych sietí Meta. Tá sa chce v krátkodobom horizonte zamerať na vytváranie kreatívnych a expresívnych nástrojov a v dlhodobom horizonte na vývoj persón AI, ktoré budú používateľom pomáhať rôznymi spôsobmi.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+