1 min. čítanie

Instabox Holandsko vyhlásil bankrot

Na holandskú pobočku spoločnosti Instabox bol vyhlásený konkurz. Pritom len nedávno sme informovali, že spoločnosť Instabox spojí svoje sily s doručovateľom balíkov Budbee pod názvom Instabee. Švédska doručovacia služba Instabox vstúpila na holandský trh minulý rok.

Instabox Holandsko vyhlásil bankrot

Oznam na webovej stránke spoločnosti 

Súd v Amsterdame vyhlásil konkurz na holandskú pobočku spoločnosti Instabox. Na holandskej webovej stránke sa uvádza, že zodpovednosť za spoločnosť prevzal správca konkurznej podstaty. Zákazníci, ktorí čakajú na balík alebo chcú vrátiť svoju zásielku, musia kontaktovať príslušný internetový obchod, uvádza Instabox.

Za spoločnosť prevzal zodpovednosť správca konkurznej podstaty.

Nie je jasné, čo konkurz znamená pre činnosť spoločnosti Instabox v Holandsku a jej pridružených partnerov. Podľa interného e-mailu, ktorý má Transport Online k dispozícii, sa čoskoro uskutočnia rozhovory so zamestnancami.

Zdá sa, že bankrot je pre partnerov a online spotrebiteľov prekvapením. Instabox je lídrom na trhu schránok na balíky v Holandsku. To, že bankrot bol prekvapením, potvrdila aj holandská spravodajská stránka Emerce. Podľa zamestnancov sa zlúčenie so spoločnosťou Budbee uskutočnilo s cieľom zbaviť sa starých dlhov spoločnosti Red Je Pakketje. O prácu príde celkovo 984 zamestnancov spoločností Red Je Pakketje a Instabox Nederland.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+