Zaujíma ma
28. júla 2022
28. júla 2022

Inflácia v Pakistane otvára dvere pre social commerce

2 min čítanie

Ceny spotrebného tovaru na celom svete prudko stúpajú, čo mnohým ľuďom spôsobuje nemalé problémy. Na túto situáciu sa rozhodol reagovať startup DealCart, ktorý sa venuje social commerce. Len tri mesiace po spustení prevádzky už získal od investorov 4,5 milióna dolárov. 

Pakistanská spoločnosť DealCart sa rozhodla vyriešiť problém nízkeho záujmu o elektronický obchod a pomôcť svojim krajanom. Väčšina obyvateľov piatej najľudnatejšej krajiny sveta sa z pohľadu príjmov nachádza na úrovni strednej a nižšej strednej vrstvy.Hoci čoraz viac ľudí má v krajine prístup k smartfónom a internetu, online nakupovanie ostáva výsadou bohatých vrstiev obyvateľstva a tomu je prispôsobený tovar. Nový startup svojím prístupom zaujal investorov a oznámil investíciu vo výške 4,5 milióna dolárov.

Spoločnosť sa chce orientovať na predaj potravín

Spoločnosť je v podstate jednou zo štyroch v tomto segmente, ktorá v krajine začala pôsobiť v relatívne krátkom čase. Medzi ďalšie platformy sociálneho obchodu patria BazaarGhar, CelebShop a Gahhak. Zakladatelia DealCartu sa chcú zamerať na spotrebiteľov, ktorí zvyčajne minú približne 50 % až 60 % svojho mesačného príjmu na potraviny.

DealCart umožňuje skupinové nákupy a hromadné zdieľanie ponúk prostredníctvom aplikácií a sociálnych sietí. Účasťou na skupinových nákupoch môžu spotrebitelia odblokovať nižšie ceny a výrazne ušetriť.DealCart je schopný ponúkať nižšie ceny, pretože získava produkty priamo od výrobcov, spolupracuje s lokálnymi značkami. 

“Napriek prudkému nárastu smartfónov a rozšíreniu internetu zostáva používanie elektronického obchodu v segmentoch so strednými a nižšími strednými príjmami, ktoré tvoria väčšinu krajiny, nízke. Súčasné prostredie elektronického obchodu v krajine je preto orientované na elektroniku, módu s cenami, ktoré si môžu dovoliť obyvatelia s vyššími príjmami,” uviedli zakladatelia v e-maile pre TechCrunch

“Väčšina Pakistancov si uvedomuje, že súčasné prostredie elektronického obchodu neuspokojuje ich potreby.”

Medzi položky dostupné prostredníctvom DealCart patrí olej na varenie, ryža, pšenica, strukoviny a cukor, čaj a mlieko, ovocie a zelenina, detská výživa a plienky, nápoje a výrobky na starostlivosť o domácnosť. V súčasnosti DealCart nakupuje zásoby priamo od výrobcov a skladuje ich vo svojom sklade. Po potvrdení objednávok sa produkty pre skupinové nákupy rozvážajú každý deň do 23:00.

Získaj novinky ako prvý

Prihlásením sa do noviniek súhlasíš s ich odberom a týmto úprimným dokumentom, ktorý sme k ochrane osobných údajov pripravili.

Autor článku

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy. marketérov a všetkých fanúšikov ecommerce. Prinášame novinky, trendy, video rozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta ecommerce a marketingu.


Posledné
Obľúbené