2 min. čítanie

Index kreatívnej reklamy pre mobily: Vládnu hrateľné formáty, dlhšie video reklamy či UGC

S rastúcou konkurenciou musia inzerenti optimalizovať výdavky na rôznych platformách a skúšať rôzne reklamné formáty. Spoločnosť Liftoff zanalyzovala trendy v štyroch kľúčových vertikálnych oblastiach aplikácií: hry, elektronický obchod, financie a zábava.

Index kreatívnej reklamy pre mobily: Vládnu hrateľné formáty, dlhšie video reklamy či UGC
Zdroj: Depositphotos

Správa ponúka dôležité poznatky o tom, ako efektívne alokovať reklamné rozpočty a vyberať optimálne reklamné formáty na základe platformy a vertikály. Výsledky štúdie sú založené na analýze viac ako 602 miliárd zobrazení, 49,4 milióna kliknutí a 144 miliónov inštalácií v období od 1. januára 2023 do 1. januára 2024.

Cenovo najefektívnejší je natívny formát, najdrahšie vychádzajú intersticiálne reklamy. Dôležité však je myslieť na kontext a umiestnenie.

Zdroj: Liftoff

Gamifikácia aj tam, kde by ste ju nečakali

Každá značka sa snaží vyniknúť, a preto siaha aj po netradičných formátoch, ktoré potenciálnemu zákazníkovi prinesú nezabudnuteľný zážitok. Gamifikované prvky využívajú aj segmenty ako financie, zoznamky, ale aj e-commerce aplikácie. To všetko s cieľom podporiť účasť publika.

“Jednou z prehliadaných výhod hrateľných hier je, že môžete zhromažďovať údaje o svojom publiku na základe toho, ako sa zapájajú. Tieto údaje potom možno použiť na prispôsobenie reklám a optimalizáciu budúcich reklamných kampaní,” uviedol Justin Nield z Liftoff.

Využívať UCG sa oplatí

Obsah generovaný používateľmi (UGC) v reklamných kampaniach rastie. Štúdia ukazuje, že reklamy, ktoré využívajú tento formát, dosahujú nižšie náklady na inštaláciu a vyššiu návratnosť investícií v porovnaní so typickým brandovým obsahom. Tento trend potvrdzuje, že pútavý a autentický obsah priamo od používateľov môže byť kľúčom k úspešnej kampani.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

AI ako nakopávač

Automatizácia a využitie generatívnej umelej inteligencie umožňujú rýchlejšie tvorenie kreatívnych nápadov a zlepšenie výkonnosti reklámnych kampaní. Viac ako 90 % organizácií očakáva zvýšenie produktivity vďaka implementácii AI a dá sa očakávať, že táto technológia bude mať v budúcnosti ešte väčší vplyv na mobilný marketing.

Celkovo závery z tejto štúdie poskytujú marketérom v mobilnom priemysle užitočné usmernenia, ako optimalizovať svoje reklamné stratégie a dosiahnuť lepšie výsledky. Zameranie sa na platformy, formáty reklám a využitie nových technológií môžu byť kľúčom k úspechu v dnešnom konkurenčnom prostredí mobilného marketingu.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+