Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Impozantný rast spoločnosti Douglas. Online predaj generuje viac ako tretinu tržieb

V druhom štvrťroku finančného roka 2022/23 spoločnosť Douglas zaznamenala pôsobivý nárast predaja o 19,3 % a dosiahla tržby 858,5 milióna eur. Kamenné predajne aj online platforma zaznamenali dvojciferný rast, a to aj napriek zložitému makroekonomickému prostrediu.

Impozantný rast spoločnosti Douglas. Online predaj generuje viac ako tretinu tržieb

Výrazný nárast predaja

Spoločnosť Douglas zaznamenala v období od januára do marca impozantný nárast predaja o 19,3 %, čím pokračovala v pozitívnom trende. Upravená EBITDA sa medziročne zvýšila o 32,9 % a dosiahla 126,9 milióna EUR. Reťazcu parfumérií sa tiež podarilo znížiť čistú stratu o 45,3 % a dosiahnuť -55,6 mil.

“Vďaka ďalšiemu úspešnému štvrťroku môžeme jasne vidieť odolnosť a budúcu životaschopnosť nášho obchodného modelu, a to aj v podmienkach inflácie a narušenia dodávateľského reťazca,” povedal Sander van der Laan, generálny riaditeľ spoločnosti Douglas Group.

Spoločnosť zvýšený dopyt vysvetľuje uspokojením potrieb zákazníkov v oblasti osobného poradenstva na pobočkách a spustením novej aplikácie.

Objem online predaja vzrástol o 20 % a tvorí viac ako tretinu celkového predaja. Dôležitú úlohu pri tomto raste zohrala aplikácia Douglas, ktorá zvýšila počet objednávok aj mesačných používateľov.

Najvyššiu mieru rastu zaznamenali regióny DACH a CEE. Spoločnosť tiež pokračuje v expanzii a otvára nové pobočky v rôznych krajinách vrátane Slovinska, Belgicka, Portugalska a Nemecka, kde venuje osobitnú pozornosť mladšej demografickej skupine.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber
Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Nákupné správanie Indov sa mení
2 min. čítanie

Nákupné správanie Indov sa mení

Čína už nie je najľudnatejšou krajinou. V roku 2022 ju predbehla India s viac ako 1,43 miliardami ľudí. Sledovať zmenu spotrebiteľského správania v najobývanejšej krajine preto môže byť dobrý indikátor toho, kam sa uberá nákupné správanie.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+