Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Holandský e-supermarket Picnic chce dobyť európske metropoly

Holandský Picnic chce začiatkom budúceho roka expandovať do Berlína a Paríža a čoskoro vstúpi do Hamburgu a Frankfurtu. Maloobchodný predajca už pôsobí v oboch krajinách, ale teraz sa naplno rozbieha vo veľkých mestách.

Holandský e-supermarket Picnic chce dobyť európske metropoly

Dostupnosť služby v hlavných mestách 

Holandský online supermarket pôsobí v Nemecku od roku 2018 a to vďaka partnerstvu so skupinou supermarketov Edeka. Vo Francúzsku spoločnosť debutovala minulý rok.

“Spustenie vo Francúzsku sme pripravovali dva roky,” hovorí spoluzakladateľ spoločnosti Picnic Michiel Muller. “Valenciennes je typickým mestom Picnicu: žije tu veľa rodín, ktoré radi šetria čas tým, že si nechávajú potraviny doručiť domov.” Oproti konkurenčnému Rohlik Group, sa spoločnosť Picnic zameriavala predovšetkým na menšie komunity v mestách do 60 000 obyvateľov. V nadchádzajúcom období plánuje presun z menších miest a svoju pozornosť zamerala na hlavné európske metropoly. 

Podľa nemeckého denníka LebensmittelZeitung, chce spoločnosť Picnic začať s dodávkami v Berlíne a Paríži od marca budúceho roka. Okrem stavby distribučných skladov v týchto krajinách, spoločnosť aktívne skúma aj trhy v Taliansku a Poľsku. Spoločnosť Picnic založili v roku 2015 podnikatelia Joris Beckers, Frederik Nieuwenhuys, Michiel Muller a Bas Verheijen. Neskôr sa k nim pridal aj Gerard Scheij.

V súčasnosti je služba dostupná v 125 holandských mestách s flotilou viac ako 1 000 vozidiel.

Len v samotnom Holandsku spoločnosť deklaruje 650 000 aktívnych používateľov, ktorí jej generujú polmiliardové tržby. Vďaka stovkám tisíc zákazníkov a každomesačnej expanzii do nových miest bola spoločnosť Picnic v roku 2019 vyhlásená za najrýchlejšie rastúcu spoločnosť v Holandsku.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?
3 min. čítanie

Ako ovplyvnia e-commerce nové technológie?

Rozšírená realita, virtuálna realita a živé vysielanie môžu značkám pomôcť zvýšiť príťažlivosť a zlepšiť online nakupovanie. Pre budúcnosť e-commerce bude dôležité sledovať a využívať nové technológie, aby sa zlepšila zákaznícka skúsenosť a prilákali noví zákazníci.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+