2 min. čítanie

Google zvažuje spoplatnenie vyhľadávača poháňaného AI

Google uvažuje nad možnosťou zavedenia prémiových funkcií do svojho vyhľadávacieho nástroja poháňaného AI. Tieto funkcie môžu zahŕňať vyhľadávacie funkcie vylepšené o AI, ktoré možno integrovať do existujúcich prémiových predplatiteľských služieb, ako je asistent Gemini AI v Gmaili a Dokumentoch Google.

Google zvažuje spoplatnenie vyhľadávača poháňaného AI
Zdroj: Depositphotos

Ak sa do toho Google pustí, bude to pre firmu významný krok – bolo by to totiž prvýkrát, čo by technologický gigant uvažoval o umiestnení základných produktov za paywall. Používanie tradičného vyhľadávača Google bude naďalej bezplatné a reklamy sa budú naďalej zobrazovať vedľa výsledkov vyhľadávania, a to aj pre predplatiteľov.

“Navrhovaná obnova vyhľadávača by bola prvým prípadom, keď by spoločnosť spoplatnila niektorý zo svojich hlavných produktov, a ukazuje, že takmer rok a pol po debute ChatGPT stále bojuje s technológiou, ktorá ohrozuje jej reklamný biznis,” uvádza v správe Financial Times.

Rozhodnutie preskúmať prémiové funkcie prichádza v čase, keď sa Google snaží upevniť svoju pozíciu v rýchlo sa vyvíjajúcom prostredí AI. V konkurencii s hráčmi, ako je OpenAI a jeho podporovateľ Microsoft, sa Google snaží inovovať a ponúkať svojim používateľom vylepšené možnosti.

Zatiaľ čo diskusie o prémiových funkciách prebiehajú, Google dal jasne najavo, že neplánuje zaviesť vyhľadávanie bez reklám. Namiesto toho sa zameriava na vývoj prémiových služieb s cieľom obohatiť ponuky predplatného na rôznych platformách.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+