Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Google rozširuje Automated Creative Assets pre marketingové kampane

Google nedávno ohlásil funkciu, ktorá prinesie zmenu do sveta digitálneho marketingu. Na digitálnom marketingovom veľtrhu DMEXCO v nemeckom Kolíne predstavili inováciu, ktorá by mohla zmeniť spôsob, akým firmy vytvárajú a prezentujú svoje reklamy.

Google rozširuje Automated Creative Assets pre marketingové kampane

Google rozšíril Automated Creative Assets (ACA) pre marketingové kampane na viacerých trhoch po celom svete. Táto novinka má za cieľ uľahčiť firmám prezentovať svoje reklamy a efektívne komunikovať so zákazníkmi.

Táto funkcia automaticky generuje nové nadpisy a popisy pre reklamné kampane na základe kontextu reklamy. Na to využíva informácie z cieľových webových stránok inzerentov a už existujúcich reklám v ich účte. Firmy teda budú môcť rýchlo a efektívne vytvárať obsah pre svoje reklamy, čím si uľahčia prácu v konkurenčnom svete digitálneho marketingu.

Výzvy a riešenia

Zaujímavou správou je, že ACA nebudú dostupné iba v angličtine. K dispozícii budú vo viacerých jazykoch po celom svete, vrátane nemčiny, francúzštiny, španielčiny, taliančiny, japončiny, holandčiny a portugalčiny. 

Svet digitálneho marketingu čelí neustálym zmenám v správaní spotrebiteľov a ich spôsobe vyhľadávania informácií. To kladie výzvy pre marketing, ktorý sa musí neustále prispôsobovať. ACA môžu byť nápomocné pri riešení tohto problému tým, že umožňujú automaticky generovať obsah na základe kontextu a znižujú tak náročnosť procesu tvorby reklám.

Ďalšie plány

Google tiež oznámil plány na implementáciu umelej inteligencie do ACA pre inzerentov v anglickom jazyku na území Spojených štátov a vo Veľkej Británii. AI by tak mala zabezpečiť ešte lepšiu prispôsobivosť reklám podľa vyhľadávania a generovať ešte viac obsahu, od čoho si sľubujú zvyšovanie efektivity kampaní.

Cieľom tejto iniciatívy je uľahčiť tvorbu relevantných a kreatívnych reklám pre platformu Google a pomôcť marketérom dosiahnuť svoje ciele na globálnom trhu. Nové automatické zdroje sú k dispozícii pre vyhľadávacie kampane a Performance Max. Firmy majú možnosť jednoducho spravovať a hodnotiť každý vytvorený zdroj.

Google sa zaviazal, že s týmito zmenami pomôže marketingovým expertom prezentovať relevantné a kreatívne obsahy pre svojich zákazníkov na širokej škále trhov.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+