2 min. čítanie

Google Maps spočíta nielen vaše kilometre, ale aj cenu mýta na vašej trase

Mapy Google vám teraz pomôžu lepšie naplánovať cestu vďaka novej funkcii. Tá dokáže spočíta výšku mýta na vašej trase. Môžete si tak vybrať možnosť trasy, ktorá je lacnejšia alebo bez mýta.

Google Maps spočíta nielen vaše kilometre, ale aj cenu mýta na vašej trase

Google zatiaľ mapuje mýto v štyroch krajinách 

Doteraz Google maps zobrazovali len to, či je na konkrétnej trase mýto. Teraz vám ukáže nielen cenu mýta, ale zráta aj mýtne náklady. Najnovšia funkcia je dostupná pre používateľov v USA, Indii, Japonsku a Indonézii, pričom podpora ďalších krajín je na ceste. Čo sa týka operačného systému, nová funkcia je dostupná na iOS aj Android. 

Firma zozbierala ceny mýta od miestnych orgánov pre takmer 2 000 ciest v týchto krajinách. Vzhľadom na rozsiahlu sieť ciest v týchto regiónoch to nie je veľa, ale je to aspoň začiatok.

zdroj: Google

“Zohľadňujeme faktory, ako je napríklad to, či máte alebo nemáte mýtny preukaz, aký je deň v týždni, ako aj to, koľko bude mýto stáť v konkrétnom čase, keď budete prechádzať,” uviedla spoločnosť v príspevku na fóre.

“V rámci nastavení budete mať možnosť zobraziť ceny mýta s mýtnym preukazom alebo bez neho – keďže v mnohých geografických oblastiach sa cena mení na základe použitého spôsobu platby.”

Prepínač zobrazenia cien mýta je predvolene zapnutý, ale môžete ho zmeniť v časti Nastavenia> Navigácia> Zobraziť ceny mýta.

Spoločnosť túto funkciu prvýkrát oznámila v apríli. Ale tweety o tom, že sa táto funkcia rozšírila medzi používateľov, sme videli až v posledných týždňoch. Nový príspevok na fóre Google Map potvrdzuje širšiu dostupnosť.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+