Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
3 min. čítanie

Google aktualizuje službu AI Bard, zmeny sa týkajú aj slovenských používateľov

Spoločnosť Google predstavila doteraz najkomplexnejší model svojej experimentálnej služby Bard, ktorá pracuje s generatívnou AI. Prístup k funkciám, ktoré boli predtým dostupné len v angličtine, bol rozšírený o nové jazyky. Vrátane slovenčiny.

Google aktualizuje službu AI Bard, zmeny sa týkajú aj slovenských používateľov
Zdroj: Depositphotos

Jednou z najväčších výhod aplikácie Bard na spoluprácu s generatívnou umelou inteligenciou, je to, že dokáže presne prispôsobiť poskytnuté odpovede tomu, čo naozaj potrebujete. Môžete napríklad požiadať službu Bard, aby pre vás vytvorila dokument o plánovaní výletu, pripravila návrh vašej ponuky na online trh alebo pomohla vysvetliť komplikovanú tému vašim deťom. Bard sa ešte viac zlepšuje v prispôsobovaní svojich odpovedí.

Bard sa teraz integruje s inými aplikáciami a službami Google a zvyšuje spoľahlivosť poskytnutých odpovedí.

Prístup k novým funkciám vo viacerých jazykoch

Rozširuje sa prístup k existujúcim funkciám v anglickom jazyku – pribúda možnosť nahrávať obrázky pomocou služby Google Lens a k poskytnutým odpovediam môžu byť priradené vysvetľujúce obrázky. Podpora sa následne rozširuje na 40 podporovaných jazykov vrátane slovenčiny.

Týždenný podcast UPdate

Pripojenia k aplikáciám a službám Google

Spúšťa sa Bard Extensions v angličtine, čo je úplne nový spôsob interakcie a spolupráce s aplikáciou Bard. Pomocou rozšírení dokáže Bard vyhľadať a zobraziť informácie z nástrojov Google ako sú napríklad Gmail, Dokumenty, Disk, Mapy, YouTube a pod. Funguje to aj vtedy, keď sa potrebné informácie nachádzajú vo viacerých aplikáciách a službách.

Ak napríklad plánujete výlet do Tatier, môžete požiadať Barda, aby z Gmailu vybral dátumy, ktoré vyhovujú všetkým účastníkom výletu, vyhľadal informácie o doprave a hoteloch v reálnom čase, zobrazil pokyny na cestu v Mapách Google a dokonca prehral videá z YouTube o tom, čo sa dá na tomto mieste robiť. To všetko v rámci jednej konverzácie.

Alebo si predstavte, že sa uchádzate o novú prácu a požiadate Barda o pomoc. Môžete pritom požiadať Barda, aby „našiel môj životopis s názvom Jún 2023 na mojom disku a zhrnul ho do krátkeho odseku do dokumentu“ a ďalej môžete pokračovať v práci na vašom novom motivačnom liste.

Ak sa rozhodnete používať rozšírenia Workspace, váš obsah z Gmailu, Dokumentov a Disku neuvidia ľudské oči, nepoužije ho spoločnosť Bard na zobrazovanie inzerátov ani na trénovanie modelu spoločnosti Bard. A samozrejme, pri rozhodovaní o tom, ako chcete tieto rozšírenia používať, máte vždy pod kontrolou svoje nastavenia ochrany osobných údajov a môžete ich kedykoľvek vypnúť.

Novinky z Youtube kanála Ecommerce Bridge
Prihlásiť sa na odber

Jednoduché spôsoby kontroly odpovedí

Odteraz môžete pri odpovediach v angličtine používať tlačidlo „Google it“ na jednoduchšiu dvojitú kontrolu poskytnutých odpovedí. Toto vylepšenie využíva výsledok práce spoločností Google Research a Google DeepMind. Keď kliknete na ikonu „G“, Bard prečíta odpoveď a vyhodnotí, či existuje obsah na webe, ktorý ju potvrdzuje. Keď sa dá tvrdenie vyhodnotiť, môžete kliknúť na zvýraznené frázy a dozvedieť sa viac o podporných alebo protichodných informáciách nájdených vyhľadávaním.

Uľahčuje sa tiež nadväzovanie na konverzácie iných používateľov so službou Bard. Odteraz, keď s vami niekto zdieľa konverzáciu o Bardovi prostredníctvom verejného prepojenia, môžete pokračovať v konverzácii a klásť Bardovi ďalšie otázky na danú tému alebo ju použiť ako východiskový bod pre svoje vlastné nápady.

Vyskúšajte najnovšie funkcie na stránke bard.google.com

Tlačová správa

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+