2 min. čítanie

Glami kupuje spoločnosť Stileo

Český vyhľadávač módy Glami kupuje platformu Stileo z Talianska. Podľa spoločností generujú svojim online partnerom viac ako 500 tisíc objednávok mesačne. Spoločným cieľom platforiem je dosiahnuť 1 milión objednávok mesačne.

Glami kupuje spoločnosť Stileo

Tisíce eshopov a milióny zákazníkov

Spoločnosť Glami bola založená v roku 2013 v Českej republike. Obľúbený vyhľadávač módy spolupracuje s  viac ako 3 000 partnerskými predajcami. Talianska módna platforma Stileo začala svoju činnosť v roku 2014 a zastrešuje viac ako 220 eshopov.

Glami má v súčasnosti viac ako 40 miliónov návštevníkov mesačne. Vyhľadávač je aktívny v 18 krajinách Európy a nedávno bol spustený v Španielsku. Stileo so sídlom v Poľsku pôsobí najmä v Taliansku a mesačne generuje 7 miliónov návštevníkov. Medzi jej partnerských predajcov patria Amazon, Farfetch, Excarpe a Maxi Sport.

Stileo bude naďalej pôsobiť pod súčasným názvom

Hoci Glami kupuje spoločnosť Stileo, tá bude naďalej pôsobiť pod svojím súčasným názvom. Technologické prepojenie platforiem sa uskutoční ešte tento mesiac. 

Módne platformy tvrdia, že svojim partnerským eshopom dokážu mesačne vygenerovať viac ako 500 tisíc objednávok. Ich spoločným cieľom je navýšiť tento počet na 1 milión objednávok mesačne.

Ich spoločným cieľom je zvýšiť počet objednávok na 1 milión mesačne.

Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ Glami Tomáš Hodboď hovorí, že je hrdý na to, že spoločnosť rastie skôr akvizíciou, než hľadaním investora. “Touto akvizíciou spojíme sily oboch tímov pod jednu spoločnosť s viac ako 130 zamestnancami. Vytvárame silný technologický tím, ktorý zohráva dôležitú úlohu v elektronickom obchode v Európe.”

“Sme nadšení, že sa môžeme pripojiť k pokročilej technologickej platforme GLAMI s jej najnovšími funkciami, produktovými a vývojovými zdrojmi,” hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Stileo Igor Smolný. “V posledných rokoch spoločnosť GLAMI výrazne investovala do implementácie technológií strojového učenia a zaznamenala skvelé výsledky, pokiaľ ide o personalizované odporúčania produktov, podobnosť a škálovateľné modely správy obsahu.”

Spoločnosť GLAMI intenzívne investovala do technologii strojového učenia.

Dodáva: “Spojením našich spoločností budú môcť čoskoro tieto technológie využívať naši talianski zákazníci, ako aj partnerské eshopy. Pokračujeme v našej misii stať sa prvou voľbou pre talianskych užívateľov, pokiaľ ide o vyhľadávanie módy.”

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+