2 min. čítanie

Francúzska spoločnosť s detským oblečením Petit Bateau otvára svoj prvý second hand

Spoločnosť Petit Bateau otvára v Saint-Julien-les-Villas (neďaleko Troyes) vo francúzskom regióne Champagne svoj prvý obchod s použitým oblečením s rozlohou 400 m², v ktorom sa bude nachádzať takmer 25 000 položiek.

Francúzska spoločnosť s detským oblečením Petit Bateau otvára svoj prvý second hand

Zákazníci za svoje staré oblečenie dostanú poukážku na nákup nového

Toto slávnostné otvorenie, oznámené 15. februára, je súčasťou procesu, ktorý francúzska značka skupiny Rocher začala ešte v roku 2017. Rozhodla sa do svojich butikov integrovať oddelenia použitej módy a táto nová predajňa bola pôvodne podnikovým outletom. Posledné roky ponúkala secondhandové oblečenie výlučne cez svoju aplikáciu “Changer Domain”.

Minulý rok však značka prišla s novou službou: zákazníci mohli na predajniach odovzdať svoje staré oblečenie Petit Bateau a odísť s poukážkou na nákup nového tovaru. Ak niektoré kusy nebolo možné opätovne predať, značka sa postarala o ich recykláciu

zdroj: linkedIn.com

Tento krok je výsledkom jej postoja k obehovému hospodárstvu. Aj vďaka tejto službe vytvorili oddelenia s použitou módou v troch butikoch. Okrem posilnenia elektronického obchodu a integrácie secondhandov chce spoločnosť Petit Bateau čoskoro spustiť službu požičiavania oblečenia. Zdá sa, že postoj udržateľnosti nie je pre spoločnosť iba marketingovým sloganom a svoje motto berie vážne.

Petit Bateau čoskoro spustí službu požičiavania oblečenia.

Spoločnosť založil v roku 1893 Pierre Valton a značku Petit Bateau registrovali v roku 1920. Ide o jeden z najstarších podnikov v oblasti detskej módy na svete. Svoj súčasný program postavili na motte “sloboda, kvalita, udržateľnosť”.

Petit Bateau prevádzkuje 290 predajní po celom svete, má veľké zastúpenie v supermarketoch a približne päťdesiat partnerských predajní v Číne. Slovenskí zákazníci ju majú možnosť poznať z viacerých e-shopov, ktoré majú produkty Petit Bateau zaradené vo svojom sortimente.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov
3 min. čítanie

Neprijatie vlastného tela ovplyvňuje nákupné správanie Čechov

Hoci módne trendy do určitej miery formujú módne preferencie spotrebiteľov, najnovší výskum GLAMI Fashion (Re)search ukazuje, že pri nákupe oblečenia stále prevládajú stereotypy, a to ako z hľadiska štandardov krásy a postavy, tak aj veku. V dôsledku toho tretina Čechov radšej vynecháva letné aktivity, aby neodhalila svoje telo, a tretina Čechov nad 55 rokov pociťuje […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+