Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
1 min. čítanie

Francúzska skupina Kering kúpi 30-percentný podiel v talianskom módnom dome Valentino

Firma Kering, ktorej okrem iného patrí značka Gucci, oznámila, že dohoda zahŕňa aj opciu na kúpu celej spoločnosti Valentino.

Francúzska skupina Kering kúpi 30-percentný podiel v talianskom módnom dome Valentino
Zdroj: Depositphotos

Valentino patrí medzi najslávnejšie talianske módne značky

Francúzska luxusná skupina Kering kúpi od katarského investičného fondu Mayhoola 30-percentný podiel v talianskej módnej značke Valentino za 1,7 miliardy eur. Dohoda zahŕňa aj opciu na kúpu celej spoločnosti Valentino do roku 2028. Oznámila to firma Kering, ktorej okrem iného patrí značka Gucci.

„Transakcia je súčasťou širšieho strategického partnerstva medzi Keringom a fondom Mayhoola, ktoré by mohlo viesť k tomu, že sa Mayhoola stane akcionárom Keringu,” uvádza sa vo vyhlásení. Akvizícia podielu by mala byť dokončená v tomto roku. Musia ju schváliť protimonopolné orgány.

Valentino patrí medzi najslávnejšie talianske módne značky. Založil ju v roku 1960 návrhár Valentino Garavani. Vlani obrat firmy dosiahol 1,4 miliardy eur a priamo prevádzkuje 211 obchodov vo viac ako 25 krajinách. Fond Mayhoola kúpil spoločnosť Valentino v roku 2012.

Do portfólia fondu Mayhoola patrí tiež francúzsky luxusný dom Balmain a taliansky Pal Zileri. Mayhoola tiež vlastní turecké luxusné obchodné domy Beymen. Kering okrem Gucci vlastní tiež značky Saint Laurent, Bottega Veneta, Balenciaga, Alexander McQueen, Brioni, Boucheron, Pomellato, DoDo či Qeelin.

Credit: Trend

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
6 tipov ako si vybrať správnu online predajnú platformu
8 min. čítanie

6 tipov ako si vybrať správnu online predajnú platformu

Predaj cez internet je v súčasnosti jedným z najpohodlnejších spôsobov predaja. Nemusíte mať kamenný obchod, za ktorý platíte nájom. Stačí si vybrať vhodnú predajnú platformu, ktorá zodpovedá vášmu produktu, technickým znalostiam a finančným možnostiam. Takáto platforma vám výrazne zjednoduší celý proces predaja. Ako predávať online čo najjednoduchšie?

Martin Semerád Martin Semerád
Marketing SimpleShop
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+