Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
2 min. čítanie

Footshop vstupuje na pražskú burzu, peniaze použije na expanziu

Fúziou so spoločnosťou Wood SPAC One sa značka Footshop dostala na verejnosť a táto dohoda umožní podniku rozšíriť a posilniť svoju prácu s komunitou.

Footshop vstupuje na pražskú burzu, peniaze použije na expanziu
Zdroj: Footshop

Footshop sa stala verejne obchodovanou spoločnosťou

Spoločnosť Footshop dokončila kótovanie prostredníctvom fúzie so spoločnosťou Wood SPAC One a 1. augusta sa stala verejne obchodovanou spoločnosťou. Slávnostné zazvonenie zvona na burze sa uskutočnilo v prvý augustový deň ráno, čím sa úspešne zavŕšila prvá transakcia SPAC (Special Purpose Acquisition Company) v strednej Európe. Transakcia a kótovanie na burze umožní spoločnosti Footshop ďalej rozširovať svoje podnikanie v Európe, posilňovať svoju maloobchodnú prítomnosť v európskych mestách a pracovať so svojou komunitou.

“Footshop vstupuje na burzu a odteraz budeme poznať jeho ocenenie každý deň. Teším sa na novú úroveň podnikania a nové skúsenosti. Svoj intelekt a energiu venujem budovaniu dlhodobej hodnoty. Ďakujem spoločnosti Wood & Co. za to, že s nami uskutočnila túto transakciu,” reagoval k tomuto míľniku Peter Hajduček, generálny riaditeľ spoločnosti Footshop.

Od svojho založenia v roku 2012 v Prahe sa spoločnosť Footshop prepracovala k obratu viac ako 1 miliarda Kč, pričom 70 % jej tržieb pochádza zo zahraničia.

Týždenný podcast UPdate

“Dnes sa dokončuje proces prvej zrýchlenej IPO vo forme SPAC na pražskej burze. Akcie Wood SPAC One sa stanú akciami Footshopu. Ide o priekopnícku a náročnú transakciu a sme radi, že sa nám ju podarilo dokončiť. Akciám Footshopu želáme všetko najlepšie,” povedal Oliver Polyak, manažér investičného bankovníctva Wood & Company a člen predstavenstva Wood SPAC One.

Petr Koblic, generálny riaditeľ Burzy cenných papierov Praha, dodal: “Som rád, že sme prvou burzou v regióne, ktorá sa môže pochváliť úspešným vstupom spoločnosti na trh prostredníctvom SPAC. Záujemcom o kótovanie sa tak otvára ďalšia cesta, ktorú môžu využiť pri vstupe na trh. Na trh prichádza spoločnosť, ktorá má jasné európske rastové ambície, a ja pevne verím, že kótovanie Footshopu na pražskej burze jej pomôže dosiahnuť jej plány.”

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 
10 min. čítanie

Marketing festival 2024 v Brne opäť oslovil stovky marketérov. Aké kľúčové veci by ste mali riešiť v roku 2024? 

Dnes už legendárna akcia, ktorá sa vrátila na miesto svojich začiatkov. Marketing festival sa tentokrát opäť konal v brnenskom Janáčkovom divadle. Stovky senior marketérov z Česka, Slovenska, ale aj zahraničia prišli nasávať vedomosti a spojiť sa s novým kontaktami. 9 TOP rečníkov sa krásne dopĺňalo v zaujímavom programe poskladanom na mieru súčasnej marketingovej situácie. Prinášame […]

Michal Moricz Michal Moricz
Executive Director v Ecommerce Bridge
Prečítať článok
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+