1 min. čítanie

Európa už má novú sociálnu sieť. Aplikácia Threads kontruje X

Meta spustila svoju najnovšiu platformu pre určité trhy už v júli tohto roka. Včera sa sieť Threads rozšírila aj do európskych krajín. 

Európa už má novú sociálnu sieť. Aplikácia Threads kontruje X

Európa si na spustenie počkala kvôli európskemu zákonu o digitálnych trhoch. Profily v Európskej únii majú na výber – buď si vytvoria profil Threads, ktorý bude prepojený s instagramovým účtom, alebo budú Threads používať bez profilu.

“Ľudia, ktorí používajú službu Threads bez profilu, si môžu prezerať obsah na službe Threads, vyhľadávať účty, zdieľať obsah prostredníctvom kopírovania odkazov alebo zdieľania platformy a nahlasovať obsah služby Threads, ale nemôžu vytvárať príspevky ani interagovať s obsahom,” píše Meta vo vyhlásení.

Novú aplikáciu môžu využiť všetky typy účtov na Instagrame – tvorcovia, osobné aj firemné účty. Ľudia, ktorí sa v aplikácii Threads zaregistrujú, budú mať rovnaké používateľské mená ako na ich instagramových účtoch. Tieto mená nie je možné nárokovať v rámci iných profilov.

O Threads sa často hovorí v spojitosti so sociálnou sieťou X. Masívny odliv používateľov bývalého Twittera môže využiť práve Threads. A poučí sa pri tom z cudzích chýb. Aplikácia chce skrotiť algoritmy a plánuje zakročiť proti dezinformáciám.

Ako bude na platforme fungovať reklama, je otázne. Meta zatiaľ neupresnila ani to, ako presne budú algoritmy pracovať pri sledovaní obsahu bez profilu.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+