Košice
19. Október udalosť už prebehla
Poprad
9. November udalosť už prebehla
Bratislava
5. December udalosť už prebehla
Bardejov
25. Január udalosť už prebehla
Žilina
15. Február udalosť už prebehla
Trnava
26. Marec už čoskoro
Zvolen
18. Apríl už čoskoro
Liptovský Mikuláš
9. Máj už čoskoro
Nitra
30. Máj už čoskoro
Košice
3. Október už čoskoro
Banská Bystrica
24. Október už čoskoro
Poprad
7. November už čoskoro
Bratislava
28. November už čoskoro
1 min. čítanie

Európa už má novú sociálnu sieť. Aplikácia Threads kontruje X

Meta spustila svoju najnovšiu platformu pre určité trhy už v júli tohto roka. Včera sa sieť Threads rozšírila aj do európskych krajín. 

Európa už má novú sociálnu sieť. Aplikácia Threads kontruje X

Európa si na spustenie počkala kvôli európskemu zákonu o digitálnych trhoch. Profily v Európskej únii majú na výber – buď si vytvoria profil Threads, ktorý bude prepojený s instagramovým účtom, alebo budú Threads používať bez profilu.

“Ľudia, ktorí používajú službu Threads bez profilu, si môžu prezerať obsah na službe Threads, vyhľadávať účty, zdieľať obsah prostredníctvom kopírovania odkazov alebo zdieľania platformy a nahlasovať obsah služby Threads, ale nemôžu vytvárať príspevky ani interagovať s obsahom,” píše Meta vo vyhlásení.

Novú aplikáciu môžu využiť všetky typy účtov na Instagrame – tvorcovia, osobné aj firemné účty. Ľudia, ktorí sa v aplikácii Threads zaregistrujú, budú mať rovnaké používateľské mená ako na ich instagramových účtoch. Tieto mená nie je možné nárokovať v rámci iných profilov.

O Threads sa často hovorí v spojitosti so sociálnou sieťou X. Masívny odliv používateľov bývalého Twittera môže využiť práve Threads. A poučí sa pri tom z cudzích chýb. Aplikácia chce skrotiť algoritmy a plánuje zakročiť proti dezinformáciám.

Ako bude na platforme fungovať reklama, je otázne. Meta zatiaľ neupresnila ani to, ako presne budú algoritmy pracovať pri sledovaní obsahu bez profilu.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani
3 min. čítanie

Počet e-shopov v Česku rastie. Od januára ich pribudlo o tretinu viac ako vlani

V januári zaznamenala česká e-commerce scéna výrazný nárast počtu nových internetových obchodov, pričom ich počet medziročne vzrástol o 30 %. Segment hobby sa tento rok dostal na prvé miesto s 18 % podielom nových e-shopov. Za ním nasledujú dlhodobo obľúbené kategórie oblečenia a potravín. Odborníci v poslednom období zaznamenali aj zvýšený záujem majiteľov kamenných obchodov […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Ako sme na tom so sledovaním televízie?
2 min. čítanie

Ako sme na tom so sledovaním televízie?

S novým obsahom sa možnosti trávenia času pred televíznymi obrazovkami rozširujú. YouTube je najsledovanejšia streamovacia služba v USA, ukazuje správa spoločnosti Nielsen. Táto platforma zároveň kraľuje sledovaniu na televíznych obrazovkách s 8,6 % a druhé miesto zastáva Netflix.

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+