1 min. čítanie

Erwin Brunner je novým prevádzkovým riaditeľom Rohlik.cz

Potravinový e-shop Rohlik.cz oznámil novú posilu vo svojom vedení. Prevádzkovým riaditeľom sa stal Erwin Brunner, bývalý riaditeľ distribučných centier spoločnosti Amazon pre strednú Európu.

Erwin Brunner je novým prevádzkovým riaditeľom Rohlik.cz
Zdroj: E15

Nový prírastok v manažmente

Posledné dva roky pôsobil ako európsky viceprezident pre prevádzku v americkej doručovateľskej spoločnosti Gopuff. Predtým viedol stredoeurópske distribučné centrá spoločnosti Amazon, vrátane napríklad skladov v českej Dobrovízi.

V spoločnosti Rohlik je zodpovedný najmä za prevádzku a rozvoj logistiky.

Vo vedení spoločnosti ho doplnia generálny riaditeľ Tomáš Čupr, výkonný riaditeľ pre zahraničné trhy Olin Novák, finančný riaditeľ Vinetou Bajaj, ktorý do spoločnosti nastúpil začiatkom roka, technický riaditeľ Ondřej Klamt, obchodný riaditeľ Marek Hübner a personálna riaditeľka Alžběta Doležalová.

Okrem Českej republiky pôsobí Rohlík.cz aj v Maďarsku, Rakúsku, Nemecku a Rumunsku. Za rok 2022 spoločnosť vykázala tržby vo výške viac ako 13 miliárd Kč. Podľa jej šéfa Tomáša Čupra bola na českom trhu zisková, celkovo však skončila v prevádzkovej strate kvôli investíciám do expanzie. Rozbieha pilotnú prevádzku v talianskom Miláne a plánuje spustiť služby v španielskom Madride.

Credit: Lupa.cz

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+