2 min. čítanie

ECOMMERCE ONE a Banxware pomôžu e-shopom s financovaním

Nemecká spoločnosť ECOMMERCE ONE oznámila spoluprácu s fintech spoločnosťou Banxware. Internetoví predajcovia, ktorí používajú platformu ECOMMERCE ONE, tak majú prístup k riešeniu okamžitého digitálneho financovania. Cieľom spoločnosti Banxware je zjednodušiť prístup ku kapitálu pomocou podnikateľských úverov. 

ECOMMERCE ONE a Banxware pomôžu e-shopom s financovaním

Potreba väčšej likvidity

Podľa Miriam Wohlfarth, výkonnej riaditeľky spoločnosti Banxware, zvýšenie inflácie znamená vysoké riziko likvidity predovšetkým pre malé a stredné podniky. Tradičné banky nedokážu v krátkom čase kompenzovať nedostatok finančných prostriedkov, a to kvôli byrokratickým procesom. Následkom toho musia mnohé podniky vyhlásiť konkurz. 

Vďaka digitálnemu procesu podávania žiadostí je Banxware schopný spracovať žiadosti o financovanie do 15 minút. Spoločnosti majú spravidla prístup k schváleným prostriedkom do 24 hodín. Cieľom je pomôcť malým a stredným podnikom a demokratizovať prístup ku kapitálu.

Financovanie pre partnerov ECOMMERCE ONE

Odteraz môžu partneri, ktorí podnikajú prostredníctvom platformových riešení siete ECOMMERCE ONE, žiadať o podnikové financovanie priamo. ECOMMERCE ONE je ekosystém, ktorý vytvára pridanú hodnotu pre online obchodovanie prostredníctvom spolupráce rôznych softvérových spoločností. Medzi tieto spoločnosti patria poskytovatelia multikanálových služieb Afterbuy a DreamRobot, ako aj poskytovateľ softvéru Gambio.

Softvérové riešenia a služby ECOMMERCE ONE podporujú online predajcov v celom hodnotovom reťazci a majú im uľahčiť prácu. Vďaka partnerstvu s Banxware rozhodujú o dĺžke, výške a účele financovania samotní žiadatelia. Ako potvrdil zástupca spoločnosti ECOMMERCE ONE, výška financovania, ako aj výška splátok, sa určujú podľa najnovších tržieb, nie podľa obchodných transakcií, ako to často býva v prípade tradičných úverov.

Zdieľať článok
Redakcia

Ecommerce Bridge je online médium pre e-shopy, marketérov a všetkých fanúšikov e-commerce. Prinášame novinky, trendy, videorozhovory, podcasty a odborné články od profesionálov z brandže. Sledujeme aktuálne dianie a publikujeme pravidelný prehľad udalostí zo sveta e-commerce a marketingu.

Týždenný podcast UPdate
Podobné články
Európska komisia rozhodla: Booking nesmie prevziať eTraveli
2 min. čítanie

Európska komisia rozhodla: Booking nesmie prevziať eTraveli

Európska komisia (EK) odmietla návrh spoločnosti Booking Holdings na prevzatie švédskeho konkurenta eTraveli za 1,63 miliardy eur. Dôvodom rozhodnutia je obava, že spojenie by mohlo viesť k ešte väčšej dominancii firmy Booking medzi internetovými cestovnými agentúrami a v konečnom dôsledku by mohlo zvýšiť náklady pre hotely a zákazníkov.   Narušenie hospodárskej súťaže? Európska komisia argumentovala, […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Black friday kampane na TikToku menia hru pre e-commerce
2 min. čítanie

Black friday kampane na TikToku menia hru pre e-commerce

TikTok plánuje zadotovať zľavy pre americké e-commerce značky, ktoré použijú TikTok Shop počas predajov v rámci Black Friday a Cyber Monday. TikTok Shop je ambiciózna novinka tejto platformy. “Prinesie videá s možnosťou nakupovania a LIVE streamy priamo do informačných kanálov For You a poskytne značkám, obchodníkom a tvorcom nástroje na priamy predaj prostredníctvom nakupovateľného obsahu […]

Redakcia Redakcia
Prečítať článok
Nemecký eBay ruší platby v hotovosti
2 min. čítanie

Nemecký eBay ruší platby v hotovosti

Predajcovia na platforme eBay v Nemecku nedávno dostali novú aktualizáciu pravidiel, ktorá sa týka prijímania hotovostných platieb od zákazníkov pri osobnom prevzatí objednávky. S novým pravidlom už nie je možné využiť platbu v hotovosti pri vyzdvihnutí. Napriek tomu je stále dostupná možnosť Click & collect, ale platby musia prebehnúť cez “existujúce štandardné spracovanie platieb”. Platby […]

Prečítať článok
Bridge Now

Najnovšie správy práve TERAZ

10+ neprečítaných

10+